مقالات

نحوه صحیح چیدمان ظرف در ماشین ظرفشویی

بهترین روش چیدمان ماشین ظرفشویی سامسونگ :

 

 

چیدمان  ماشین ظرفشویی می تواند کار مشکلی باشد، اما انجام صحیح آن باعث بهبود عملکرد تمیز کردن و خشک کردن بهتر ظروف میشود. هر مدل ماشین ظرفشویی سامسونگ شامل توصیه های چیدمان ظروف در دفترچه راهنمای دستگاه است. با این حال، توصیه های کلی زیر را می توان برای هر ماشین ظرفشویی اعمال کرد. اجازه دهید بهترین راه برای چیدمان ظرف داخل  ماشین ظرفشویی را به شما نشان دهیم

توصیه های کلی و عمومی چیدمان:

بهترین الگوی چیدمان بهینه را تعداد و اندازه ظروف تعیین می کند، بنابراین قبل از گذاشتن اولین ظرف الگوی خوبی داشته باشید.  برای الگوهای چیدمان پیشنهادی مدل  دستگاه خود به این قسمت  مراجعه کنید.

از همه ویژگی‌های ماشین ظرفشویی خود استفاده کنید و آن را به گونه‌ای چیدمان کنید که برای هر بارشستشو بهترین عملکرد را داشته باشد. هر ماشین ظرفشویی دارای قطعات تاشو، قابل تنظیم یا جداشدنی است تا فظاهای مختلفی را برای چیدمان ظرفها دراختیارشما قرار دهد. دفترچه راهنمای کاربر، توضیحی در مورد ویژگی های مدل شما دارد.

 

بقایای غذا (مانند استخوان یا دانه برنج) و هر نوع زباله دیگری (مانند خلال دندان یا کاغذ) را از داخل ظروف بردارید. این موارد می تواند به ظروف آسیب برساند، صدا ایجاد کند یا حتی باعث اختلال در عملکرد ماشین ظرفشویی شود.

 

 

کثیف ترین قسمت هر ظرف را به سمت مرکز ماشین ظرفشویی قرار دهید. هر ظرفی که دهانه  باز دارد ، مانند قابلمه یا فنجان، رو به پایین باشد تا آب به داخل آن بپاشد و داخل آن آب جمع نشود. مطمئن شوید که فضای کافی بین ظروف وجود دارد و اب به راحتی به تمام قسمت های ظروف پاچیده میشود.

 

 

 

 

 

 

پس از اتمام چیدمان ، نازل های اسپری اب را با دست بچرخانید. اگر یکی از ظروف شما بیرون زده است (مانند دسته های قابلمه) و مانع از چرخش آزادانه نازل ها می شود، آنها را جابجا کنید و دوباره بچینید.

 

 

 

 

از برنامه شستشومناسب ظروف ، میزان کثیفی و چربی ظروف و موارد دیگر اطمینان حاصل کنید و تنظیماتی متناسب با ظروف چیده شده داخل ماشین را انجام دهید. همچنین از مقدار مناسب (توصیه سازنده) شوینده ومواد کمک شستشو استفاده کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *