فرم ثبت سفارش آنلاین ۲۴ ساعته

LG

لباسشویی الجی
ماشین لباسشویی ال جی
ماشین لباسشویی lg

دسته بندی خدمات

نمایندگی لباسشویی الجی

ما به عنوان قدیمی ترین و معتبر ترین نمایندگی لباسشویی الجی در تهران ، با بیش از 20 سال سابقه در این حوزه ، کلیه خدمات تعمیرات را در کمترین زمان و با پایین ترین قیمت در منزل برای شما انجام می دهیم. اگر به دنبال تعمیرات قطعات و محصولات لباسشویی برند ال جی می باشید می توانید از طریق شماره تلفن تماس نمایندگی لباسشویی الجی در شمال تهران ، جنوب تهران ، شرق تهران و غرب تهران ، موجود در وب سایت با ما تماس بگیرید  تا کارشناسان ما شما را به بهترین وجه و در کوتاه ترین زمان راهنمایی کنند .

تعمیر لباسشویی الجی

تعمیرات تخصصی لباسشویی برند الجی LG

تعمیرات توسط تکنسین‌های با تجربه و آشنا به کار با کلیه تجهیزات و نیز ضمانت و گارانتی خدمات و قطعات انجام میگیرد . لطفا جهت در خواست تعمیرکار و تکنسین مربوطه،  فرم ثبت سفارش انلاین 24 ساعته را تکمیل نمایید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود .  یا با شماره تلفن تماس  نمایندگی مجاز تعمیرات تخصصی  لباسشویی برند الجی در تهران ، تماس گرفته تا کارشناسان ما در سریعترین زمان نسبت به اعزام تکنسین های باتجربه اقدام نمایند.

چرا شرکت تعمیر فوری

ارائه دهنده خدمات نصب و تعمیر انواع لوازم خانگی و کولرهای گازی در استان البرز سرعت در پاسخگویی، تخصص فنی، رضایت مشتری

شعبات نمایندگی ال جی

شعبات نمایندگی ال جی

 شمال: 02144704047

 غرب: 02144704047

 شرق: 02133825437

 جنوب: 02155158660

شمال: 02144704047

غرب: 02144704047

شرق: 02133825437

جنوب: 02155158660

نمایندگی تعمیر لباسشویی الجی در تهران

نمایندگی تعمیر لباسشویی الجی 

برند الجی که از برندهای خارجی معروف در کشور ایران است با شعار معروف Life’s Good زندگی خوب است ، در سال های گذشته محبوبیت بسیار زیادی در میان مردم پیدا کرده است و بسیاری از مردم متقاضی خرید لوازم خانگی برند الجی LG بوده و هستند. این موضوع سبب شده تا برخی از همشهریان عزیز  به واسطه خرابی لباسشویی خودشان ، نیاز به دریافت خدمات تخصصی برای تعمیر ، از نمایندگی لباسشویی الجی  در تهران را داشته باشند.

نمایندگی لباسشویی الجی در تهران

با ارائه خدمات تخصصی و فوری در هفت روز هفته و 24 ساعته حتی ایام تعطیل به دلیل اهمیت لباسشویی در خانه و مسایل بهداشتی و نظافتی ، امکان تعمیر انواع لباسشویی الجی را فراهم می کند. دریافت خدمات تعمیر با خیالی آسوده از نمایندگی لباسشویی  الجی lg در استان تهران ، به شما این امکان را می دهد تا بتوانید سال های سال از لباسشویی  خودتان استفاده کنید. و از زندگی لذت ببرید لطفا جهت در خواست تعمیرکار و تکنسین مربوطه فرم ثبت سفارش انلاین 24 ساعته را تکمیل نمایید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود . و یا با شماره تلفن تماس  نمایندگی مجاز لباسشویی ال جی در تهران ، تماس گرفته تا کارشناسان ما در سریعترین زمان نسبت به اعزام تکنسین های باتجربه اقدام نمایند.

نمایندگی تعمیرات لباسشویی الجی

نمایندگی لباسشویی ال جی

لباسشویی ال جی در اوج کیفیت قرار داشته و اعتماد کافی را بین مخاطبان ایجاد کرده اند. اما از آنجا که مشکل در کمین هر وسیله برقی است، لباسشویی الجی هم گاهی به مشکل دچار می گردد. هیچ مشکلی بدون راه حل نبوده و نباید با کوچکترین مسئله، برچسب بد به روی محصول زد. بلکه باید گشت و راه حل مناسب را پیدا کرد. مثلا یکی از راه های عاقلانه، مراجعه به  مراکز معتبر نمایندگی لباسشویی الجی lg است. نمایندگی، دارای اعتبار بیشتری نسبت به مراکز تعمیراتی متفرقه دیگر بوده و خدمات بهتر و گسترده تری را ارائه می نماید. در ادامه به چند مورد از مهمترین خدمات نمایندگی تعمیرات لباسشویی اشاره خواهیم کرد.

خدمات بارز نمایندگی لباسشویی الجی lg

خدمات بارز نمایندگی لباسشویی الجی lg

اگر مایل به دریافت خدمات تعمیرات حرفه ای لباسشویی ازنمایندگی lg  هستید؛ اگر دوست ندارید مشکل لباسشویی معیوب شما همچنان پا برجا بماند ، اگر میخواهید با یکبار مراجعه و ارایه خدمات مشکل خرابی لباسشویی lg شما رفع شود . باید به  مراکز مجاز و رسمی نمایندگی لباسشویی الجی مراجعه کنید. تعمیر فوری معتبرترین  نمایندگی لباسشویی الجی ، با بالاترین سطح رضایت مشتریان به همه ثابت کرده که بهترین گزینه برای انتخاب است ازجمله خدمات بارز نمایندگی لباسشویی الجی lg  میتوان به موارد زیر اشاره نمود :

1. تعمیرات تخصصی لباسشویی الجی lg
2. دریافت هزینه مصوب
3. تعمیرات لباسشویی سریع ترین زمان ممکن
4. به کارگیری تکنسین ماهر و مجرب ومورد تایید مراجع ذی صلاح برای حضور درمنزل
5. مراجعه سریع و بدون تاخیر برای لباسشویی الجی
6. ارائه فاکتور رسمی پس از پایان کار
7. استفاده از قطعات اصلی و اورجینال برند ال جی و با کیفیت
8. تعمیر قطعه معیوب، نه تعویض !!!!
9. سرویس کامل لباسشویی به منظور پیشگیری از خرابی وکاهش هزینه ها
10. رعایت حقوق مشتریان

تخصص تکنسین ها در تعمیرات لباسشویی الجی

متاسفانه دیده شده است که عده ای از عزیزان برای کاهش هزینه های تعمیر خود ، اقدام به دریافت خدمات تعمیر لباسشویی از مجموعه های غیر معتبر می کنند و نه تنها نمی توانند هزینه های خودشان را کاهش دهند، بلکه به دلیل عدم تخصص کافی و خرابی مجدد یخچال و فریزر ، متحمل هزینه بیشتری می شوند. تخصص تکنسین ها در تعمیرات لباسشویی الجی بسیار حائز اهمیت است. به ویژه اگر نیاز به تعمیر قطعات لباسشویی باشد.

تکنسین های متخصص در نمایندگی لباسشویی الجی در تهران، امکان عیب یابی اولیه انواع لوازم خانگی را فراهم می کنند. پس از بررسی دقیق و عیب یابی آن ها، تعمیرات لوازم خانگی را با دقت زیادی انجام می دهند تا مشکل  به صورت تخصصی و کاملا اصولی حل شود. با این روند ، احتمال خرابی مجدد کاهش پیدا می کند.

تعمیرات لباسشویی الجی در منزل

حمل و نقل لوازم خانگی ال جی به مراکز تعمیرات کار ساده ای نیست. به ویژه اگر نیاز به تعمیر ماشین لباسشویی الجی ، یخچال فریزر  و لوازم خانگی بزرگ باشد. در این زمان بهترین راهکار ، دریافت خدمات تعمیر  الجی LG در منزل است. عیب یابی اولیه برای تعمیر لباسشویی lg در منزل به صورت تخصصی انجام می شود تا ابتدا دلیل بروز مشکل مشخص شود.

در صورتی که امکان لباسشویی در منزل وجود داشته باشد، مراحل مربوط به تعمیرات در منزل انجام می شود. اما در صورتی که نیاز به تعمیرموتور لباسشویی الجی یا تعمیر دیگ لباسشویی الجی و یا تعویض بلبرینگها و یا بخشی از لباسشویی در کارگاه باشد، فقط آن بخش از وسیله به مکان مورد نظر منتقل می گردد تا پس از انجام مراحل تعمیرات، مجددا مراحل نصب قطعه مورد نظر انجام شود.لطفا جهت در خواست تعمیر در منزل و اعزام  تکنسین مربوطه  فرم ثبت سفارش انلاین 24 ساعته را تکمیل نمایید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود . و یا با شماره تلفن نمایندگی لباسشویی الجی در تهران ، تماس گرفته تا کارشناسان ما در سریعترین زمان نسبت به اعزام تکنسین های باتجربه اقدام نمایند.

خرابی و ایرادات رایج لباسشویی الجی

علل خرابی لباسشویی

علل اصلی آسیب ، مشکلات و خرابی و ایرادات رایج  لباسشویی الجی مربوط به تخلیه نشدن آب داخل لباسشویی ، قطعی  دسته سیم ها یا آبگیری اضافی یا جمع شدن آب تمیز درزمان خاموش بودن لباسشویی  ناشی از معیوب بودن شیر برقی آب ورودی لباسشویی میباشد.

برای عیب یابی 3 مشکل اصلی لباسشویی ال جی به ادامه مطلب مراجعه کنید.

این راهنما برای مدل های زیر کاربرد دارد:

RLM20K،WD10271BD،WD11275BD،WD13276BDM،

WD90282BD،WM2233HW،WM2277HS،WM2301HR،

  WM2301HW،WM2455HG،WM2455HW،WM2455HW/00،

WM2487HRMA/00،WM2487HWMA/00،

WM2496HSM،WM2496HWM/00،WM2688HNM،WM2688HWMA/00،

WM3070HWA،WM3470HVA، WM3470HWA

– آب لباسشویی الجی تخلیه نمی شود؟!!!

یکی از مشکلات رایج در لباسشویی الجی عدم تخلیه آب  از داخل  لباسشویی میبا شد این مشکل به دلیل خرابی  پمپ تخلیه میباشد . طول عمر پمپ تخلیه معمولا بین 4-6 سال میباشد که بعد ازاین مدت مستهلک می شود. درصورت خرابی پمپ تخلیه ، احتمالا متوجه  سر و صدای بیش از حد معمول از پمپ  می شوید. برای تشخیص اینکه پمپ تخلیه معیوب است، باید با یک مولتی متر اتصال الکتریکی سیم پیچهای موتور پمپ تخلیه لباسشویی آزمایش شود .

ممکن است به دلیل گیرکردن  اشیاء خارجی یا تیکه های کوچک جداشده از لباس ها مانند سنجاق سر، گیره لباس و غیره  که از فیلتر پمپ تخلیه لباسشویی عبور می کنند  و باعث جلوگیری از چرخش پروانه پمپ  و در نهایت سوختن آن می شوند . همچنین پروانه های پمپ تخلیه نیز ممکن است آسیب ببینند و عملکرد صحیح پمپ را متوقف کنند.

دسترسی به پمپ تخلیه به نوع لباسشویی و مدل آن بستگی دارد. پمپ تخلیه در لباسشویی های درب از جلو معمولاً با برداشتن کاور عقب یا با برداشتن پانل جلویی لباسشویی قابل دسترسی است . پمپ تخلیه در لباسشویی های  درب از بالا معمولاً در زیر دستگاه قرار دارد و با خواباندن دستگاه به پشت  پمپ تخلیه قابل دسترسی است . برای نحوه تست و تعمیر پمپ تخلیه به مقاله مربوط به اب لباسشویی تخلیه نمی شود مراجعه کنید

توجه :این مقالات صرفا جهت اطلاعات عمومی است در صورت مواجه شدن با هرگونه مشکل با نمایندگی لباسشویی الجی تماس بگیرید.

 عدم اتصال یا قطعی دسته سیم موتور یا سیم سنسور موقعیت :

یکی دیگر از مشکلات معمول لباسشویی الجی  پارگی چند سیم  در دسته سیم موتور لباسشویی ، به دلیل لرزش ماشین لباسشویی می باشد. این مشکل معمولاً باعث می شود درزمان چرخش موتور و دیگ ، لباسشویی صداهای غیرعادی ایجاد کند.

همینطور سیمهای  متعلق  به سنسور موقعیت یاب  موتور ، گاهی اوقات در اثر لرزش های ناشی از چرخش  دیگ پاره می شود. سنسور موقعیت یاب موتور به طور دقیق موقعیت  شفت موتور را به برد کنترلی لباسشویی اعلام می کند.

عدم اتصال یا قطعی دسته سیم موتور یا سیم سنسور موقعیت می تواند باعث ایجاد مشکلاتی در ارتباط بین برد کنترل و موتور شود که باعث  عدم کارکرد صحیح لباسشویی الجی میشود . برای بررسی دسته سیم موتور و سیم سنسور موقعیت، باید به موتور لباسشویی دسترسی داشت. اگر سیمی قطع یا سوخته باشد، دسته سیم یا آن سیم معیوب جداگانه باید تعویض شود .

دسترسی به موتور و سنسور موقعیت به نوع و مدل لباسشویی الجی بستگی دارد. در مدلهای درب ازجلو، کاور دسترسی پشت دستگاه یا پانل جلویی باید برداشته شود. در لباسشویی های درب بالا، برای دسترسی به موتور و سنسور موقعیت در زیر لباسشویی باید دستگاه را به پشت خواباند.

برای نحوه تست و تعمیر عدم اتصال یا قطعی دسته سیم موتور یا سیم سنسور موقعیت میتوانید به مقاله مربوط به آن مراجعه کنید

توجه :این مقالات صرفا جهت اطلاعات عمومی است در صورت مواجه شدن با هرگونه مشکل با نمایندگی لباسشویی الجی تماس بگیرید.

 پر شدن بیش از حد آب داخل لگن لباسشویی یا نشتی آب از لباسشویی:

یکی دیگر از مشکلات رایج در لباسشویی ال جی خرابی شیربرقی آب ورودی لباسشویی می باشد.

دریچه لاستیکی شیر برقی ممکن است به دلیل تجمع رسوبات کلسیمی یا در اثر استهلاک یا فاسد شدن معیوب شود . اگر کلسیم  یا رسوب تجمع پیدا کند ، دریچه ورودی شیربرقی گیر می کند و از ورود آب به دیگ لباسشویی جلوگیری میکند و یا در هنگام خاموش بودن  لباسشویی آب اضافی داخل دیگ  جمع میشود . اگر متوجه جمع شدن  آب اضافی شدید، به خصوص اگر از لباسشویی استفاده نشده باشد، احتمالاً مشکلی در شیر برقی آب ورودی وجود دارد.

همینطور ، با گذشت زمان، شیر برقی آب ورودی ممکن است از کار بیفتد، که می تواند باعث آب اضافی و نشت آب شود. شیر ورودی آب را می توان به صورت ظاهری از نظر آسیب بررسی کرد و با یک مولتی متر بوبین سیم پیچهای آن را آزمایش کرد. اگر شیر برقی  ورودی آب معیوب است، به جای تلاش برای تعمیر، باید آن را تعویض کرد. دسترسی به شیر  برقی ورودی آب به نوع لباسشویی و مدل آن بستگی دارد. در لباسشویی های درب از جلو، معمولاً می توان با برداشتن قسمت سقف دستگاه به شیربرقی  ورودی آب دسترسی پیدا کرد.

برای نحوه تست و تعمیر شیربرقی ورودی اب لباسشویی الجی میتوانید به مقاله مربوط به آن مراجعه کنید

توجه :این مقالات صرفا جهت اطلاعات عمومی است در صورت مواجه شدن با هرگونه مشکل با نمایندگی لباسشویی الجی تماس بگیرید.

مراحل تعمیر لوازم خانگی الجی

 • عیب یابی اولیه: در ابتدا برای تعمیر لوازم خانگی ال جی در تعمیر فوری، مرحله عیب یابی اولیه انجام می شود.
 • با توجه به مشکل و بررسی های فنی، دلیل بروز خرابی تشخیص داده می شود.
 • تشخیص عیب وسیله و اعلام هزینه تعمیر: پس از تشخیص مشکل لوازم خانگی lg، یک هزینه تقریبی و حدودی به مشتری داده می شود. در صورتی که مشتری مشکلی با پرداخت هزینه نداشته باشد، مراحل تعمیر آغاز خواهد شد.
 • تهیه قطعات مورد نیاز یا تعمیر آن ها: قطعات مورد نیاز برای تعمیر لوازم خانگی الجی تهیه می شوند و یا در صورت نیاز تعمیر خواهند شد.

مزایای استفاده از خدمات تعمیر فوری

در سال های اخیر شرکت های مختلفی در حوزه خدمات تعمیر لوازم خانگی الجی در تهران شروع به کار کرده اند. اما ارائه خدمات تخصصی و در کوتاه ترین زمان ممکن، کار هر کدام از این شرکت ها نیست. تعمیر فوری به عنوان نمایندگی الجی در تهران، خدمات تعمیرات لوازم خانگی را به صورت تخصصی به مشتریان ارائه می کند. این خدمات کاملا اصولی و در کوتاه ترین زمان ممکن ارائه خواهند شد. بنابراین ، با دریافت خدمات از تعمیر فوری، مشکل هر یک از انواع لوازم خانگی ال جی را برطرف کرد و مجددا از این وسایل استفاده نمود.

مرکز تعمیرات لوازم ال جی

تعمیرات لوازم خانگی LG باید به صورت تخصصی و اصولی انجام شود. هر فرد تعمیرکاری تخصص کافی روی سیستم ها و آپشن های لوازم خانگی ال جی را  ندارد. به همین خاطر، باید این کار توسط افراد متخصص و در مراکز معتبر انجام شود. نمایندگی  ال جی در تهران ، امکان تعمیر انواع لوازم خانگی الجی را به صورت تخصصی و در کوتاه ترین زمان ممکن فراهم می کند.

تعمیر انواع لوازم خانگی lg از جمله ماشین لباسشویی ال جی، یخچال فریزر الجی ، ساید بای ساید الجی ،ماشین ظرفشویی الجی ، جارو برقی ال جی، کولر گازی ال جی و … ممکن است پس از گذشت چند سال کارکرد دچار خرابی لوازم مصرفی شوند. مرکز تعمیرات لوازم خانگی ال جی با داشتن نیروهای متخصص، امکان تعمیر انواع این لوازم خانگی را به صورت تخصصی فراهم می کند. فقط کافیست که با کارشناسان تعمیر فوری در ارتباط باشید تا بهترین خدمات را در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت کنید.

تعمیر لوازم خانگی الجی

هزینه ی تعمیرات لباسشویی الجی

دستمزد و هزینه تعمیرات لباسشویی الجی ، وابسته به عوامل مختلفی است و این موضوع ایجاب می کند که قبل از انجام مراحل تعمیر، در مورد قیمت و هزینه تعمیر اطلاعات کسب کنید.  مجموعه تعمیر فوری ، خدمات تعمیر لباسشویی در نمایندگی لباسشویی الجی  lg با ارزان ترین قیمت و بیشترین کیفیت به مشتریان ارائه می شود. البته در صورتی که نیاز به تعویض قطعات  و لوازم  باشد، احتمال اینکه هزینه تعمیر بالاتر باشد ، وجود خواهد داشت. در این صورت تکنسین های تعمیر این موضوع را با شما در میان خواهند گذاشت تا در صورت تایید، مراحل تعمیر انجام شود. لطفا برای اطلاع از هزینه های تعمیر و تعویض قطعات لباسشویی الجی باکارشناسان ما تماس بگیرید و یا از طریق تکمیل فرم ثبت سفارش انلاین 24 ساعته با ما در ارتباط باشید.

بسیاری از افراد، به محض ارتباط به نمایندگی، درخواست اطلاع از هزینه ی تعمیرات لباسشویی الجی را دارند!!! اطلاع از هزینه تعمیرات باعث می شود تا بتوانند تصمیمات بهتری اتخاذ کرده و بودجه خود را با هزینه تطبیق دهند. آنچه که باید بگوییم، این است که هزینه تعمیرات لباسشویی ال جی ، تحت تاثیر پارامترهای مختلف قرار دارد که عبارتند از:

1-قدمت و عمر لوازم خانگی

لوازم خانگی قدیمی در مقایسه با لوازم خانگی جدید الجی ، هزینه متمایزی دارند. ممکن است قطعه مربوط به این لوازم به راحتی در بازار پیدا نشود و همین کمیاب بودن، منجر به افزایش قیمت و در نتیجه افزایش هزینه نهایی تعمیرات شود. ولی قطعات یدکی مربوط به لوازم خانگی جدید LG ، راحت تر پیدا شده و این موضوع در هزینه، موثر خواهد بود.

2-اندازه و ابعاد لوازم خانگی

مسلما هر چقدر اندازه و ابعاد لوازم خانگی بزرگتر باشد، هزینه تعمیرات لوازم خانگی هم بیشتر خواهد بود. چرا؟ چون قطعات بیشتری در این لوازم به کار رفته اند.

3-نوع مشکل و نقص
مشکلاتی که نیاز به بررسی و تعمیر سطحی دارند، هزینه تعمیراتی کمتری را در پی خواهند داشت. ولی اگر مشکل عمیق تر باشد؛ منجر به افزایش هزینه می شود.

4-نوع قطعات تعویضی

بسته به درخواست برخی از افراد، نمایندگان از قطعات کپی و غیر اصل برای تعویض استفاده می کنند. این قطعات، قیمت ارزان تری داشته و باعث افت هزینه تعمیرات لوازم خانگی ال جی می شوند. اما اگر قطعات به کار رفته اصل باشند، بی شک باعث افزایش هزینه خواهند شد.

5-میزان سختی کار

گاهی سختی کار برای تعمیر لوازم خانگی، شدت یافته و این امر نیز در افزایش هزینه، دخیل خواهد بود.

خدمات تعمیر نمایندگی یخجال فریزر الجی

خدمات تعمیر در نمایندگی لباسشویی الجی تهران

آیا به دنبال دریافت خدمات تعمیر ، نمایندگی لباسشویی الجی در تهران می گردید؛ ولی نمی دانید به کجا باید مراجعه کنید؟ نگران نباشید ما اینجا در تعمیر فوری  کنار شما هستیم تا هر نوع تعمیرات لوازم خانگی الجی را در کوتاه ترین زمان برایتان انجام دهیم. فعالیت اصلی ما، تعمیرات تخصصی انواع لوازم برقی منزل و آشپزخانه الجی در منزل شما است.
پس اگر فرصتی برای مراجعه حضوری ندارید و یا امکان حمل و جابجایی لوازم خانگی برای تعمیر را ندارید، روی ما حساب کنید. ما با ارائه خدمات در محل، کارتان را آسان کرده و از این طریق به حفظ سلامت لوازم خانه و اشپزخانه شما کمک خواهیم کرد. ضمن اینکه دیگر نیاز به صرف هزینه بابت کرایه  حمل بار نبوده و در هزینه های تعمیر شما ، صرف جویی خواهد شد.

تماس با نمایندگی لباسشویی الجی

نمایندگی ال جی تعمیر فوری  در  تمامی نقاط استان تهران از جمله شرق تهران ، غرب تهران ، شمال تهران و جنوب تهران را پوشش می دهد . بنابراین ، تمامی ساکنان و همشهریان  عزیز تهران می توانند برای دریافت خدمات تعمیر لباسشویی الجی در تهران ، با مجموعه تعمیر فوری در ارتباط باشند . برای تماس با نمایندگی لباسشویی ال جی در تهران ، کافیست با شماره تلفن های موجود در سایت تلفن ثابت و یا همراه با ما در تماس باشید . در نظر داشته باشید که شماره تماس نمایندگی الجی برای هر یک از بخش های تهران متفاوت است . بنابراین ، بر اساس محدوده مورد نظر خود اقدام به تماس با نمایندگی ال جی نمایید .

با تماس با نمایندگی لباسشویی الجی در تهران در زمینه تعمیرات و هزینه هایی که احتمالا پیش روی شما خواهند بود ، اطلاعات بیشتری کسب می کنید . بنابراین، اگر به دنبال دریافت خدمات از نمایندگی ال جی هستید ، کافیست که با کارشناسان تعمیر فوری در ارتباط باشید . و یا از طریق ثبت مشخصات در فرم ثبت سفارش انلاین 24 ساعته در کوتاه ترین زمان کارشناسان ما با شما تماس خواهند  گرفت .

کد ارور یا خطاهای لباسشویی الجی

لباسشویی درب از جلو

front loader lg

ارور یا  خطا در لباسشویی های درب از جلو الجی 

لباسشویی درب ازبالا

top loader lg

ارور یا  خطا در لباسشویی های درب از بالا الجی 

لباسشویی و خشک کن الجی

washer&dryer lg

ارور یا  خطا در لباسشویی و خشک کن الجی 

لباسشویی و مینی واش الجی

twin wash lg

ارور یا  خطا در لباسشویی و مینی واش  الجی 

لیست کدخطا یا ارور لباسشویی الجی  

کدهای خطا یا error در نمایشگر ماشین لباسشویی ال جی شما را از مشکلات احتمالی دستگاهتان آگاه می کند. اکثر مشکلات کد را می توان به راحتی با انجام چند مرحله عیب یابی ساده حل کرد.

باید توجه داشت این کد خطاها به صورت کلی ایرادات را مشخص میکنند و برای بررسی دقیق و تعمیر لباسشویی الجی احتیاج به کمک گرفتن از تکنسین های متخصص میباشد.کدهای خطا در چهار مدل لباسشویی درب از بالا ، لباسشویی درب از جلو ، لباسشویی و خشکن کن ، لباسشویی و مینی واش الجی معانی مختلفی دارد که لیست کد خطا یا ارور لباسشویی الجی  به صورت مجزا در ادامه مطلب آورده شده است . برای اطلاعات بیشتر درباره ارورها و یا کد خطاهای نمایش داده شده روی دستگاه شما  و رفع عیب با نمایندگی لباسشویی الجی تماس حاصل نمایید.

ارور کد یا خطا در لباسشویی درب از جلو الجی
front laoder

ارور LE لباسشویی الجی
ارور CL لباسشویی الجی
ارور UE لباسشویی الجی
ارور 1E لباسشویی الجی
ارور OE لباسشویی الجی
ارور Sud لباسشویی الجی
ارور CE لباسشویی الجی
ارور یا خطای ub لباسشویی الجی
ارور dE لباسشویی الجی
ارور tcL لباسشویی الجی
ارور PE لباسشویی الجی
ارور FE لباسشویی الجی
ارور dE1 لباسشویی الجی
ارور CD لباسشویی الجی
ارور tE لباسشویی الجی
ارور PF لباسشویی الجی
ارور LE لباسشویی الجی
ارور CL لباسشویی الجی
ارور UE لباسشویی الجی
ارور 1E لباسشویی الجی
ارور OE لباسشویی الجی
ارور Sud لباسشویی الجی
ارور CE لباسشویی الجی
ارور یا خطای ub لباسشویی الجی
ارور dE لباسشویی الجی
ارور tcL لباسشویی الجی
ارور PE لباسشویی الجی
ارور FE لباسشویی الجی
ارور dE1 لباسشویی الجی
ارور CD لباسشویی الجی
ارور tE لباسشویی الجی
ارور PF لباسشویی الجی

خطا یا ارور OE در لباسشویی الجی

کد خطا OE نشان می دهد که مشکلی در تخلیه آب شما وجود دارد

ارور یا کد خطای OE در ماشین لباسشویی ال جی مربوط به عدم تخلیه آب می‌باشد.

علت به وجود آمدن ارور OE در ماشین لباسشویی می‌تواند یکی از موارد زیر باشد:

 1. مشکلات مربوط به فاضلاب منزل
 2. شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی
 3. فیلتر پمپ تخلیه
 4. ایرادات مربوط به پمپ تخلیه و سیم کشی دستگاه و …

چطوری میتوان  ارور OE را تعمیر کرد :

برای تعمیر و رفع این مشکل ، که باعث ایجاد کد خطا  OE می شود،باید موارد زیر را بررسی نمود : با بررسی شیلنگ تخلیه شروع کنید تا مطمئن شوید که آسیب دیده یا پیچ خورده نیست. اگر چنین است، آن را تعمیر یا تعویض کنید. در مرحله بعد، شیلنگ تخلیه را جدا کرده و بررسی کنید که مسدود نشده باشد. در این صورت،عامل مسدودی  شیلنگ را باز کرده و دوباره وصل کنید. ارتفاع شیلنگ تخلیه ماشین لباسشویی از زمین نیز مهم می‌باشد. شیلنگ تخلیه حتما باید حداقل 60 سانتی‌متر و حداکثر یک متر از سطح زمین بالا آمده و بعد به فاضلاب وصل شود. فیلتر پمپ تخلیه را باز کرده و تمیز کنید.

محل قرارگیری فیلتر جلوی ماشین قسمت پایین است؛ درپوش فیلتر پمپ را جدا کرده و شیلنگ جلوی ماشین را آزاد کنید. سپس درپوش را از شیلنگ جدا کرده و به این ترتیب، آب باقیمانده درون آن را تخلیه کنید. حالا پیچ فیلتر پمپ را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا فیلتر باز شود. شبکه های  توری شکل فیلتر را  بشویید و قسمت داخلی پمپ را با برس کاملا تمیز کنید. در نهایت، فیلتر را بسته و درپوش شلنگ را در جای خود قرار دهید.

با خاموش و روشن کردن ماشین لباسشویی  آن را مجدداً تنظیم کنید و سپس بررسی کنید که آیا کد خطا حذف شده است.

اگر همچنان کد  خطا پابرجا بود ، شما نیاز به  یک تکنسین  مجرب برای  بررسی بیشتر  لباسشویی و رفع مشکل دارید . برای رفع عیب و تعمیرات نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی از طرف تکنسین های متخصص ما می باشد.

خطا یا ارور IE در لباسشویی الجی

کد خطا یا ارور   IE  در ماشین لباسشویی ال جی مربوط به عدم ورود  آب به دستگاه میباشد. در صورتی رخ می دهد که آب نتواند وان لباسشویی را به میزان کافی در مدت زمان مشخص پر کند.

موارد زیر باعث به وجود آمدن ارور یا خطا   IE در ماشین لباسشویی الجی  می‌شود:

 1. ایرادات مربوط به آب منزل از قبیل قطعی آب ساختمان ، خرابی شیر آب
 1. ایرادات مربوط به شیلنگ ورودی آبماشین لباسشویی ال جی ، رسوب گرفتگی فیلتر، شیلنگ  آب ورودی لباسشویی
 2. ایراد در شیربرقی  آب ورودی ، برد دستگاه ، هیدرواستات

علل و علائم مرتبط با  ارور IE

آب قطع شده، شیر آب بسته است یا شیلنگ تامین آب وصل نیست.

شیلنگ تامین آب فشرده یا خم شده است.

شیلنگ تامین آب به دلیل هوای سرد یخ زده است.

اگر سطح مناسبی از آب ، وان را در مدت زمان مشخصی پر نکند، روی نمایشگر ماشین لباسشویی  ارور

[IE]/No Water Supply ظاهر می شود.
در این صورت وضعیت شیر ​​آب و شیلنگ تامین آب متصل به ماشین لباسشویی را بررسی کنید.
دصورتی که در فصل زمستان آب تامین نشود، احتمال یخ زدن لوله آب یا شیلنگ تامین آب وجود دارد.
اگر شیلنگ آب وصل است، بررسی کنید که آیا شیر آب به درستی باز است یا خیر. اگر بسته است، شیر آب را در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا باز شود.

عملیات شستشو و چرخش ماشین لباسشویی به دلیل لرزش کم ممکن باعث حرکت شود که  باعث خم شدن شیلنگ تامین آب شود.

آیا به دلیل فشار یا خم شدن شیلنگ آبرسانی، جریان آب مسدود شده است یا آب نشت می کند؟برای اطمینان از فشار خوب آب،شیلنگ تامین آب را باز کنید تا از جریان خوب آب در داخل شیلنگ اطمینان حاصل کنید.

اگر شیلنگ خم شده است، بستن شیر آب، و جدا کردن شیلنگ از ماشین لباسشویی و باز کردن خم و پیچ و تاب آن می تواند یک راه حل باشد.

اگر شیلنگ آب  یا شیر آب یخ زده باشد، آب نمی تواند وارد وان لباسشویی شود.در این صورت، ابتدا بررسی کنید که آیا شیر آب یخ زده است.

شیلنگ آب را از ماشین لباسشویی جدا کنید و شیر آب را باز کنید تا بررسی کنید که آیا آب خارج می شود یا خیر.

درصورت یخ زدگی ، حوله ای را با آب داغ خیس کنید و سپس آن را به مدت 5 دقیقه دور شیر بپیچید تا شیر آب شود.

شیلنگ  آب یخ زده را با آب گرم 50 درجه سانتیگراد یا کمتر ذوب کنید.هنگامی که ماشین لباسشویی کاملاً عاری از یخ شد، شلنگ تامین آب را دوباره به آن وصل کنید.

درصورت رفع نشدن  مشکل و مشاهده مجدد ارور یا خطای IE برای رفع عیب و تعمیرات نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی از طرف تکنسین های متخصص ما می باشد.

خطا یا ارور UE در لباسشویی الجی

کد خطا یا ارور UE در ماشین لباسشویی ال جی مربوط به عدم تعادل لباس‌ها داخل درام  لباسشویی می‌باشد.

علل به وجود آمدن ارور یا پیغام UE در ماشین لباسشویی ال جی

 1. حجم بار داخل درام ماشین لباسشویی
 2. مقدار و اندازه سایز لباس‌ها
 3. انتخاب برنامه‌ی نا مناسب
 4. ایرادات مربوط به موتور و برد لباسشویی

اقدامات  جهت رفع ایراد ارور یا خطای UE در ماشین لباسشویی ال جی:

مواقعی که پتو، روفرشی، ملحفه، پرده توری، حوله بزرگ ، عروسک و … با ماشین شسته شود این حالت ایجاد می‌شود . بررسی نمایید لباس‌های داخل درام بیش از حد سنگین نباشد (مقدار لباس‌ها نباید بیشتر از 70% ظرفیت دیگ باشد)

در صورتی کم بودن مقدار  حجم لباس ها  و سبک بودن ، نیز ممکن است این مشکل بروز دهد.

ممکن  لباس‌ها به یک سمت درام لباسشویی متمایل شده باشند، آن ها را مرتب کرده و مجدد ماشین لباسشویی را راه اندازی کنید.

سایز لباس‌ها را بررسی کنید، از قرار دادن لباسهای بزرگ مانند حوله و ملحفه  با لباس‌های سایز کوچک مانند تی شرت در داخل ماشین لباسشویی خودداری کنید.

چنانچه سرعت  دور خشک کن بسیار بالا باشد، ممکن است این اتفاق بیافتد. در نتیجه  سرعت دور خشک کن را روی 800 یا 1000 تنظیم نمایید . در صورت سنگین بودن لباس‌ها بهتر است از دور 400 استفاده کنید.

برای اطمینان از سالم بودن دستگاه توصیه می‌شود دستگاهتان را یکبار خالی بدون لباس و مواد شوینده روی یک برنامه طولانی مدت مانند: Cotton ، Mix ، Synthetic  قرار دهید، در صورتی که برنامه به صورت کامل اجرا و بدون ارور یا خطا تمام شد، ماشین لباسشویی سالم می‌باشد.

در صورت حل نشدن مشکل برای رفع عیب و تعمیرات نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی از طرف تکنسین های متخصص ما می باشد.

ارور یا کد خطای CL

ارور یا کد خطای CL مربوط به قفل کودک ماشین لباسشویی ال جی می‌باشد.

نمایش ارور CL به معنی فعال بودن قابلیت قفل کودک دستگاه می‌باشد؛ قفل کودک برای جلوگیری از تغییر وضعیت تنظیمات و یا راه اندازی ماشین لباسشویی توسط کودکان می‌باشد.

برای فعال یا غیر فعال کردن آن ، می‌توانید کلید Child Lock یا در بعضی مدل ها با فشار دادن همزمان دو دکمه که در کنار آنها علامت قفل قرار دارد را برای 3 تا 5 ثانیه نگه دارید تا قفل کودک غیرفعال شده و همه دکمه ها به درستی کار کنند.در صورت عدم  رفع عیب و تعمیرات ، نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی از طرف تکنسین های متخصص ما می باشد.

ارور یا کد خطا LE  

ارور یا کد خطا LE در ماشین لباسشویی ال جی مربوط به ایرادات موتور می باشد.

علت بروز ارور یا پیغام  خطای LE درماشین لباسشویی ، ایرادات سیم کشی موتور ، روتور و … می‌باشد.

در یک نگاه زمانی که دیگ لباسشویی  نتواند بچرخد یک کد خطای   LE  نمایش داده می شود. کد خطا نشان می دهد که موتور

نمی تواند به درستی کار کند زیرا ماشین لباسشویی را بیش از حد مجاز پر کرده اید یا جسم خارجی در دیگ گیر کرده است.

اقدامات زیر را انجام دهید:

اگر کد خطا به دلیل یک خطای موقت ظاهر شد، مراحل زیر ممکن است به شما کمک کند. هنگامی که ماشین لباسشویی خود را بیش از حد وزن ماشین  لباس پر  می کنید ، موتور زیر فشار قرار گرفته و  دیگ  نمیچرخد لباس ها را خارج کنید . سیم برق را از پریز جدا کنید، 5 دقیقه صبر کنید و دوباره چرخه را امتحان کنید.

آیا سکه یا جسم خارجی در دیگ لباسشویی گیر کرده است؟  برق ماشین را قطع  کنید و لباسها را خالی کنید در صورت مشاهده، برای برداشتن آن از ابزاری مانند انبردست، موچین و … استفاده کنید  و آنها را خارج کنید.

اگر ماشین لباسشویی شما همچنان کد خطا را نمایش می دهد، سیم برق را جدا کرده ، برای رفع عیب و تعمیرات ، نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی از طرف تکنسین های متخصص ما می باشد.

خطا یا ارور tcL در ماشین لباسشویی LG

پیغام خطا یا ارور tcL در ماشین لباسشویی ال جی مربوط به رسوب زدایی مجموعه داخلی دستگاه می‌باشد.

برای رفع خطا اقدامات زیر را انجام دهید  لباس‌ها را از داخل ماشین لباسشویی خارج کنید . مواد رسوب زدا را داخل جاپودری بریزید.

کلید Tub Clean را 3 ثانیه نگه دارید تا پیغام tcL روی نمایشگر ماشین لباسشویی ظاهر شود ( درمدل های جدید برنامه شستشوی tub clean  را انتخاب کنید)

برای شروع کلید Start را فشار دهید.

بعد از اتمام کار درب دستگاه را باز کنید و لاستیک دور درب و شیشه درب را خشک نمایید.

درصورت پابرجا ماندن خطا برای رفع عیب و تعمیرات نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی از طرف تکنسین های متخصص ما می باشد.

ارور یا کد خطای   dE در ماشین لباسشویی الجی

ارور یا کد خطای   dE در ماشین لباسشویی درب جلوی ال جی  نشان می دهد که درب ماشین لباسشویی کامل بسته نشده است .

این مشکل معمولاً با انجام یک تنظیم مجدد ساده ماشین لباسشویی قابل حل است.

خطا یا ارور dE در ماشین لباسشویی ال جی، ممکن است به دلیل یکی از موارد زیر باشد:

بسته نشدن کامل درب ماشین لباسشویی

زبانه درب ،میکروسوئیچ درب ، لولای درب و …

مطمئن شوید که درب باز نباشد. یک بار درب را باز کنید و مجدد ببندید و ماشین لباسشویی را راه اندازی کنید.

درصورت پابرجا ماندن خطا برای رفع عیب و تعمیرات نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی از طرف تکنسین های متخصص ما می باشد.

کد خطا یا ارور Ub در ماشین لباسشویی ال جی 

کد خطا یا ارور Ub در ماشین لباسشویی ال جی مربوط به عدم تعادل لباس‌ها داخل درام  لباسشویی می‌باشد.

علل به وجود آمدن ارور یا پیغام UE در ماشین لباسشویی ال جی

 • حجم بار داخل درام ماشین لباسشویی
 • مقدار و اندازه سایز لباس‌ها
 • انتخاب برنامه‌ی نا مناسب
 • ایرادات مربوط به موتور و برد لباسشویی

اقدامات  جهت رفع ایراد ارور یا خطای UE در ماشین لباسشویی ال جی:

مواقعی که پتو، روفرشی، ملحفه، پرده توری، حوله بزرگ ، عروسک و … با ماشین شسته شود این حالت ایجاد می‌شود . بررسی نمایید لباس‌های داخل درام بیش از حد سنگین نباشد (مقدار لباس‌ها نباید بیشتر از 70% ظرفیت دیگ باشد)

در صورتی کم بودن مقدار  حجم لباس ها  و سبک بودن ، نیز ممکن است این مشکل بروز دهد.

ممکن  لباس‌ها به یک سمت درام لباسشویی متمایل شده باشند، آن ها را مرتب کرده و مجدد ماشین لباسشویی را راه اندازی کنید.

سایز لباس‌ها را بررسی کنید، از قرار دادن لباسهای بزرگ مانند حوله و ملحفه  با لباس‌های سایز کوچک مانند تی شرت در داخل ماشین لباسشویی خودداری کنید.

چنانچه سرعت  دور خشک کن بسیار بالا باشد، ممکن است این اتفاق بیافتد. در نتیجه  سرعت دور خشک کن را روی 800 یا 1000 تنظیم نمایید . در صورت سنگین بودن لباس‌ها بهتر است از دور 400 استفاده کنید.

برای اطمینان از سالم بودن دستگاه میتوانید  دستگاهتان را یکبار خالی ، بدون لباس و مواد شوینده روی یک برنامه طولانی مدت مانند : Cotton ،  Mix ، Synthetic  قرار دهید، در صورتی که برنامه به صورت کامل اجرا شد و بدون ارور یا خطا تمام شد، ماشین لباسشویی سالم می‌باشد.

در صورت عدم رفع ایراد نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی از طرف تکنسین های متخصص ما می باشد.

 ارور یا خطا CE در ماشین لباسشویی LG

ارور یا کد خطا CE در ماشین لباسشویی ال جی مربوط به ایرادات موتور می‌باشد.

علت بروز ارور یا پیغام CE در ماشین لباسشویی ایرادات سیم کشی موتور ، روتور و … می‌باشد.

این حطا یا ارور نشان میدهد که جریان زیادی از مدارهای الکتریکی ماشین لباسشویی عبور کرده  است که میتواند ناشی از اتصال کوتاه ، ضعیف  بودن اتصالات وکانکتورهای الکتریکی ،  دسته سیم کشی ماشین لباسشویی  ، افزایش ولتاژ برق ورودی دستگاه ، و خطای ناشی از سیم اتصال بدنه یا ارت دستگاه میباشد.

برای رفع عیب ماشین لباسشویی را به مدت ده ثانیه از برق بکشید و مجدد به برق وصل کرده و آن را روشن کنید.

در صورت پابرجا ماندن مشکل، برای رفع عیب و تعمیرات نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی از طرف تکنسین های متخصص ما می باشد.

ارور یا کد خطا Sud در ماشین لباسشویی الجی

علت بروز ارور یا پیغام خطا  Sud در ماشین لباسشویی ریختن بیش از حد مواد شوینده داخل محفظه مواد شوینده می‌باشد.

که باعث ایجاد کف بیش ازحد میشود برای جلوگیری از نشت مواد شوینده ارور یا کد خطا Sud در ماشین لباسشویی ال جی نمایش داده می‌شود.و مدت دوساعت به زمان چرخه شستشو اضافه میشود اگر در حین چرخش لباسشویی کف بیش از حد شناسایی شود ماشین لباسشویی متوقف میشود، تا ازنشت جلوگیری شود .

اقدامات پیشگیرانه :بیشتر از مقدار توصیه شده توسط  شرکت سازنده از مواد شوینده  استفاده نکنید.برای رفع عیب و تعمیرات نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی های بیشتر از طرف تکنسین های متخصص ما می باشد.

ارور یا کد خطا Cd در لباسشویی ال جی lg

ارور یا پیغام خطا  Cd  در ماشین لباسشویی ال جی نشان دهنده خنک سازی بعد از خشک کن صددرصد می باشد

بعد از اتمام برنامه خشک کن صددرصد عملکرد   ( (Cool dry  به صورت اتوماتیک اجرا می‌شود . اگر لباس‌ها همان موقع از ماشین لباسشویی خارج نشوند، به دلیل داغ بودن درام یا دیگ لباسشویی، ممکن است لباس‌ها آسیب ببیند، به همین دلیل وارد مرحله خنک سازی شده تا از چروک شدن یا آسیب احتمالی لباس‌ها جلوگیری شود..می‌توانید کلید START/PAUSE را فشار دهید. عملکرد خنک سازی متوقف شده و لباس ها را خارج کنید. در غیر اینصورت این عملکرد تا 4 ساعت ادامه می یابد.

درصورت رفع نشدن خطا برای رفع عیب و تعمیرات نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی بیشتر توسط تکنسین های متخصص ما می باشد.

ارور یا کد خطا dE1 در ماشین لباسشویی الجی

ارور یا کد خطا dE1 در ماشین لباسشویی ال جی lg نشان می دهد که درب به درستی بسته نشده است .

اگر لباس های بین درب ماشین لباسشویی و واشر لاستیکی درب گیر کرده باشند، می تواند خطا ایجاد شود

توجه داشته باشید اگر کد خطای dE1 ادامه یابد

پیشنهاد برای رفع مشکل:

1- در را باز و دوباره ببندید.

2- لباسشویی  را ریست  کنید

نحوه ریست کردن لباسشویی الجی :

 • لباسشویی را خاموش کنید
 • لباسشویی را از پریز برق جدا کنید یا کلید مینیاتوری اصلی پریز برق را قطع کنید تا دستگاه خاموش شود.
 • در صورت قطع بودن برق ، دکمه START/PAUSE را به مدت 5 ثانیه فشار دهید و نگه دارید.
 • لباسشویی را دوباره به برق وصل کنید یا کلید مینیاتوری اصلی پریز برق را دوباره وصل کنید و امتحان کنید.

توجه داشته باشید اگر کد خطای dE1 ادامه یابد،برای رفع عیب و تعمیرات نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی بیشتر توسط تکنسین های متخصص ما می باشد.

ارور یا خطای dE2 درماشین لباسشویی الجی

کد خطای dE2 نشان می دهد که کشو بسته است، اما قفل نیست . 

اگر لباس‌های شسته‌شده بیش از حد در لباسشویی مانده باشد، و لباسها بین در و واشر لاستیکی در گیر کرده باشند، یا قفل درب خم شده یا شکسته باشد، این خطا می‌تواند ایجاد شود.

اقدامات زیر را انجام دهید:

1-دور درب را بررسی کنید تا مطمئن شوید که چیزی مانع از بسته شدن ایمن آن نمی شود.

2-در را باز و دوباره ببندید.

3-لباسشویی را ریست یا بازنشانی  کنید

 • لباسشویی را خاموش کنید
 • لباسشویی را از پریز برق جدا کنید یا کلید مینیاتوری برق اصلی پریز  را قطع کنید تا دستگاه خاموش شود.
 • در صورت قطع بودن برق، دکمه START/PAUSE را به مدت 5 ثانیه فشار دهید و نگه دارید.
 • لباسشویی را دوباره به برق وصل کنید یا کلید مینیاتوری برق اصلی پریز  را وصل کنید و دوباره امتحان کنید.

توجه داشته باشید اگر کد خطای dE2 ادامه یابد،برای رفع عیب و تعمیرات نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی بیشتر توسط تکنسین های متخصص ما می باشد.

ارور یا کد خطا  FE در ماشین لباسشویی الجی  LG

کد خطا یا ارور FE در ماشین لباسشویی ال جی زمانی نمایان می‌شود که آب وارد شده داخل دستگاه بیش از حد معمول باشد.

علت بروز ارور یا پیغام FE در ماشین لباسشویی ال جی ایرادات ،برد الکترونیک ، شیر برقی، هیدرواستات  و … می‌باشد.

برای رفع موقت  مشکل میتوانید ابتدا لباسشویی را خاموش کنید سپس شیرهای آب ورودی لباسشویی را ببندید و برای تخلیه آب داخل  لباسشویی  دوباره لباسشویی را روشن کنید سپس دکمه spin (انتخاب سرعت چرخش خشک کن) را فشار دهید و گزینه  no spin  را انتخاب کنید سپس دکمهSTART/PAUSE   را فشار دهید در نتیجه  آب داخل ماشین لباسشویی تخلیه میشود.

اگر کد خطای FE  همچنان باقی بماند برای رفع عیب و تعمیرات نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی بیشتر توسط تکنسین های متخصص ما می باشد.

ارور یا کد خطا PE در ماشین لباسشویی   LG

ارور یا کد خطا PE  در ماشین لباسشویی ال جی مربوط به ایراد درسنسور سطح آب می‌باشد.

علت بروز ارور یا پیغام PE در ماشین لباسشویی  میتواند مربوط به خرابی برد الکترونیکی دستگاه ، هیدروستات ، اتصالات کانکتورها  و سیم کشی و … ‌باشد.

برای رفع مشکل ارور PE  میتوانید ده ثانیه دوشاخه  لباسشویی را از برق کشیده و دوباره به برق وصل کنید و لباسشویی را راه اندازی کنید

اگرکد خطا یا ارور PE  همچنان باقی بماند ، برای رفع عیب و تعمیرات نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی بیشتر توسط تکنسین های متخصص ما می باشد.

ارور یا کد خطا PF در ماشین لباسشویی الجی  LG

کد خطا یا ارور PF در ماشین لباسشویی ال جی مربوط به ایرادات برق می‌باشد.

علت به وجود آمدن ارور PF در ماشین لباسشویی ال جی می‌تواند موارد زیر باشد :

قطع و وصل شدن جریان برق منزل

ایراد محافظ برق یا سه راهی برق

ایرادات برق ماشین لباسشویی

برای رفع ایراد خطای PF موارد زیر را بررسی کنید :

هنگامی که ماشین لباسشویی در حین کار باشد و جریان برق منزل قطع شود، پس از اتصال مجدد برق، دستگاه این پیغام را نمایش می‌دهد. شما می‌توانید یکی از کلیدهای روی پنل ماشین لباسشویی را انتخاب کنید تا ارور از صفحه نمایش محو شود و بتوانید دستگاه را راه اندازی کنید.یا دستگاه را از برق بکشید و دکمه START/PAUSE  را به مدت پنج ثانیه نگه دارید. دوشاخه لباسشویی را به برق وصل کنید و لباسشویی را راه اندازی کنید.

توجه در بعضی موارد هم ممکن است برق منزل قطع نشده باشد، ولی ماشین لباسشویی  پیغام PF بدهد:

ممکن است ایراد از پریز برق منزل باشد، که می‌توانید با یک وسیله‌ی برقی دیگر پریز برق را تست کنید.

اگر از محافظ برق یا سه راهی برق استفاده می‌کنید، بهتر است ماشین لباسشویی را مستقیم به برق اصلی وصل کنید؛ شاید محافظ یا سه راهی دچار مشکل شده باشد.

اگر کد خطای PF   همچنان باقی بماند، برای رفع عیب و تعمیرات نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی بیشتر توسط تکنسین های متخصص ما می باشد.

ارور یا کد خطا   tE  در ماشین لباسشویی الجی LG

کد خطا یا ارور   tE در ماشین لباسشویی ال جی مربوط  به خرابی  مجموعه  گرمایشی آب  داخل دیگ لباسشویی می باشد.

علت بروز ارور یا پیغام tE در ماشین لباسشویی ایراد سنسور ترمیستور، هیتر، سیم کشی و … می‌باشد.

برای حل مشکل ارور  tE  لباسشویی را به مدت ده ثانیه از برق بکشید سپس مجدد به برق وصل کرده و روشن کنید دکمه spin  یا سرعت چرخش خشک کن را بزنید و گزینه  no spin  را انتخاب و دکمه   START/PAUSE   را فشار دهید.

درنتیجه آب داخل دیگ  لباسشویی خالی میشود سپس دوباره برنامه شستشو را انتخاب کرده و لباسشویی را روشن نمایید.

اگر کد خطای tE   همچنان باقی بماند، برای رفع عیب و تعمیرات نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی بیشتر توسط تکنسین های متخصص ما می باشد.

ارور یا کد خطا عدم تغییر زمان شستشو در لباسشویی الجی

ارور یا کد خطا عدم تغییر زمان شستشو  لباسشویی الجی lg میتواند مربوط به موارد زیر باشد

لباسشویی های ال‌جی متغیرهایی مانند: برنامه چرخه شستشو  انتخابی، اندازه بار، وزن بار، انواع پارچه، ضخامت پارچه، میزان دمای آب کف و موارد دیگر را در نظر می‌گیرند. این متغیرها ممکن است مدت چرخه شستشو را افزایش دهند زیرا ممکن است به آب بیشتر، زمان بیشتر برای جذب آب و تخلیه و چرخش بیشتر نیاز داشته باشد.

چنانچه این مورد بعد از گذشت 4 ساعت بسته به مدلهای مختلف لباسشویی برطرف نشد برای رفع عیب و تعمیرات نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی بیشتر توسط تکنسین های متخصص ما می باشد.

ارور یاخطای کار نکردن دکمه های در لباسشویی الجی LG

ارور یاخطای کارنکردن دکمه های لباسشویی ال جی در صورتی که دکمه ها  درحین کار لباسشویی از کار بیافتند احتمالا شما یا قفل کودک را فعال نموده اید یا گزینه هایی را انتخاب میکنید که نمی توان ان ها را حین  برنامه شستشوی انتخابی اضافه کنید 

انتخاب گزینه های خاصی امکان پذیر نیست همه گزینه ها را در هر برنامه  شستشو نمیتوان اضافه نمود به طور مثال در برخی مدل ها گزینه بخار با گزینه آبگیری بیشتر قابل اجرا نیست و عمل نمیکند .

در صورت فعال بودن قفل کودک هم دکمه ها کار نمیکنند باید قبل ازاجرای برنامه شستشو قابلیت قفل کودک را غیر فعال کنید در غیر اینصورت فقط دکمه power دستگاه کارمیکند. برای غیرفعال کردن قابلیت قفل کودک ،اینجا کلیک کنید

چنانچه مشکل غیر فعال بودن کلیدها پابرجا بود برای رفع عیب و تعمیرات نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی بیشتر توسط تکنسین های متخصص ما می باشد.

ارور کد یا خطا در لباسشویی درب از بالا الجی LG
top loade washer

ارور CL لباسشویی الجی
ارور UE لباسشویی الجی
ارور OE لباسشویی الجی
ارور 1E لباسشویی الجی
ارور CE لباسشویی الجی
ارور dL لباسشویی الجی
ارور dE لباسشویی الجی
ارور tcL لباسشویی الجی
ارور Sud لباسشویی الجی
ارور PE لباسشویی الجی
ارور LE لباسشویی الجی
ارور یا خطای ub لباسشویی الجی
ارور FE لباسشویی الجی
ارور PF لباسشویی الجی
ارور tE لباسشویی الجی
ارور CL لباسشویی الجی
ارور UE لباسشویی الجی
ارور OE لباسشویی الجی
ارور 1E لباسشویی الجی
ارور CE لباسشویی الجی
ارور dL لباسشویی الجی
ارور dE لباسشویی الجی
ارور tcL لباسشویی الجی
ارور Sud لباسشویی الجی
ارور PE لباسشویی الجی
ارور LE لباسشویی الجی
ارور یا خطای ub لباسشویی الجی
ارور FE لباسشویی الجی
ارور PF لباسشویی الجی
ارور tE لباسشویی الجی

خطا یا ارور OE در لباسشویی درب از بالا  الجی

کد خطای OE نشان می دهد که ماشین لباسشویی در تخلیه آب با مشکل مواجه است. اگر ماشین لباسشویی نتواند آب را در مدت 13 دقیقه تخلیه کند، این خطا نمایش داده می شود.

موارد زیر را بررسی کنید :

1- شلنگ تخلیه را بررسی کنید.

لباسشویی را به اندازه کافی از دیوار دور کنید تا بررسی کنید که شلنگ تخلیه خم نشده باشد، گرفتگی نداشته باشد یا بین پشت لباسشویی و دیوار گیر نکرده باشد.

ارورر OE لباسشویی درب از بالا

2- یک بار برنامه  SPIN ONLY (فقط خشک کن ) را  اجرا کنید.

دکمه POWER  را فشار دهید تا لباسشویی روشن شود.

کلید SPECIAL USE را فشار دهید تا زمانی که برنامه SPIN ONLY  روشن شود.

دکمه START/PAUSE را فشار دهید تا برنامه  شروع شود.

دستگاه باید چرخه SPIN ONLY را شروع کند و سعی کند آب باقیمانده داخل لباسشویی را تخلیه کند.

توجه داشته باشید

اگر مدل لباسشویی شما SPIN ONLY ندارد، از  روش جایگزین برای SPIN ONLY که در پایین گفته شده استفاده کنید .

روش جایگزین برای SPIN ONLY : با شروع یک برنامه شستشو و زدن دکمه START، بعد ازگدشتن چند دقیقه  دکمه PAUSE را بزنید تا سیکل شستشو متوقف شود  پس از هشت دقیقه دستگاه به طور خودکار خاموش میشود و حرف DR  روی نمایشگر نمایان میشود و اب داخل لباسشویی تخلیه میشود.  میتوانید لباسشویی را یکبار خالی روشن و برنامه شستشو بدهید تا مطمن شوید مشکل رفع شده است.

3- برنامه  TUB CLEAN را انجام دهید.

اگر توانستید چرخه SPIN ONLY را بدون هیچ مشکلی اجرا کنید، یک چرخه TUB CLEAN را انجام دهید تا هرگونه علتی  که ممکن است باعث  نمایش کد خطای OE ایجاد شده باشد را از بین ببرد.

اگر همچنان کد  خطا پابرجا بود ، شما نیاز به  یک تکنسین  مجرب برای  بررسی بیشتر  لباسشویی و رفع مشکل دارید . برای رفع عیب و تعمیرات نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی از طرف تکنسین های متخصص ما می باشد.

خطا یا ارور IE در لباسشویی درب از بالای الجی lg

اگر کد خطای IE را در صفحه نمایش ماشین لباسشویی ال جی خود مشاهده می کنید، این نشان می دهد که ماشین لباسشویی قادر به پر شدن از آب نیست.

موارد زیر را به ترتیب بررسی کنید:

1- شیلنگ های ورودی را از نظر پیچ خوردگی یا آسیب بررسی کنید.

هر گونه پیچ خوردگی که ممکن است در مسیر شیلنگ آب وجود داشته باشد را صاف کنید. اگر شیلنگ های ورودی آسیب دیده باشند، باید تعویض شوند.

اررور IE

2-از باز بودن کامل شیرهای آب اطمینان حاصل کنید.

اگر شیرهای آب به طور کامل باز نشوند، زمان پر شدن می‌تواند بیشتر از حد انتظار طول بکشد و باعث می‌شود دستگاه کد خطای IE  را نمایش دهد. شیرهای آب را به طور کامل باز کنید تا مطمئن شوید که آب کافی به ماشین لباسشویی می رسد.

توجه داشته باشید در شرایط آب و هوایی سرد و یخبندان، یک کد خطای IE می تواند به معنای یخ زدن آب در خطوط تامین آب باشد. هنگامی که دما به بالای نقطه انجماد افزایش می یابد، تامین آب از سر گرفته می شود.

3- فیلترهای ورودی را تمیز کنید.

با گذشت زمان، فیلترهای ورودی ممکن است مسدود شوند و جریان آب را کندتر کند و از پر شدن مناسب لباسشویی جلوگیری کند. تمیز کردن دوره ای فیلترهای ورودی آب می تواند از تجمع رسوب جلوگیری کند و جریان آب را به خوبی حفظ کند.

نحوه تمیز کردن فیلتر آب ورودی لباسشویی به ترتیب زیر میباشد :

شیر آب ورودی را ببندید و دوشاخه برق لباسشویی را جدا کنید.

شیلنگ تامین آب متصل به ماشین لباسشویی را با چرخاندن آن به چپ (در خلاف جهت عقربه های ساعت) جدا کرده و فیلتر را با استفاده از انبردست و غیره از داخل شیربرقی  خارج کنید.

فیلتر آب ورودی  را با مسواک تمیز کنید و با آب بشویید، تا اجسام خارجی مانند رسوب آب ، شن یا زنگ زدگی از بین برود و سپس آن را در جای خود قرار دهید.

4- اطمینان حاصل کنید که شیلنگ تخلیه آب لباسشویی به درستی نصب شده باشد.

اگر شیلنگ تخلیه در عمق بیش از(10 سانتی متر) در لوله تخلیه نصب شود، با پر شدن لباسشویی، عمل سیفون انجام می شود. و آب داخل لباسشویی  درهنگام آبگیری تخلیه شده و به سطح مورد نظر نمیرسد.

توچه

شیلنگ تخلیه را محکم کنید تا از سوراخ تخلیه جدا نشود. شلنگ تخلیه را خیلی بالا یا طوری نصب نکنید که خم یا مسدود شده باشد. شلنگ تخلیه را سوراخ نکنید یا به آن آسیب ندهید.

درصورت رفع نشدن  مشکل و مشاهده مجدد ارور یا خطای IE برای رفع عیب و تعمیرات نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی از طرف تکنسین های متخصص ما می باشد.

خطا یا ارور UE در لباسشویی درب از بالا الجی

کد خطا یا ارور UE در ماشین لباسشویی ردب از بالای  ال جی مربوط به عدم تعادل لباس‌ها داخل درام  لباسشویی می‌باشد.کد uE/UE/Ub نشان می‌دهد که لباسشویی در تلاش است تا بار را متعادل کند، که ممکن است ناشی از تراز نشدن صحیح دستگاه یا هم اندازه یا هم وزن نبودن لباس ها مثل تی شرت و حوله  باشد.

این کد بدون نیاز به تکنسین به راحتی قابل حل است.هنگامی که uE/UE روی صفحه نمایش نشان داده می‌شود، دستگاه با آب پر می‌شود تا لباسها را به هم بزند و جدا کند، سپس آب را تخلیه می‌کند و سعی می‌کند دوباره بچرخد . پس از 3 بار تلاش برای تعادل ، uE (uکوچک)  به  UE (U بزرگ ) تغییر می کند، به این معنی که لباسشویی قادر به تعادل مجدد بار نبوده و نیاز به کمک دارد.

چگونه ارور UE/UE /Ub  را برطرف کنیم

برای تعیین اینکه آیا دستگاه به درستی کار می کند، پیشنهاد می کنیم همانطور که در مراحل عیب یابی زیر بیان شده است، سیکل برنامه  RINSE AND SPIN را بدون اینکه لباسی داخل درام لباسشویی باشد انجام دهید.

سیکل  شستشو و خشک کن  را بدون لباس اجرا کنید.

درام را کاملا خالی کنید.

دستگاه را روشن کنید .

چرخه RINSE AND SPIN را انتخاب کنید .

دکمه START  را فشار دهید .

این برنامه  حدود 20 دقیقه طول خواهد کشید.

درصورتی که دوباره خطا  روی صفحه نمایش نشان داده می شود برای رفع عیب و تعمیرات نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی از طرف تکنسین های متخصص ما می باشد.

ارور یا کد خطای CL در لباسشویی درب بالا الجی

ارور یا کد خطای CL مربوط به قفل کودک ماشین لباسشویی ال جی می‌باشد.

نمایش ارور CL به معنی فعال بودن قابلیت قفل کودک دستگاه می‌باشد؛ قفل کودک برای جلوگیری از تغییر وضعیت تنظیمات و یا راه اندازی ماشین لباسشویی توسط کودکان می‌باشد.

برای فعال یا غیر فعال کردن آن ، می‌توانید کلید Child Lock یا در بعضی مدل ها با فشار دادن همزمان دو دکمه که در کنار آنها علامت قفل قرار دارد را برای 3 تا 5 ثانیه نگه دارید تا قفل کودک غیرفعال شده و همه دکمه ها به درستی کار کنند.در صورت عدم  رفع عیب و تعمیرات ، نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی از طرف تکنسین های متخصص ما می باشد.

ارور یا کد خطا LE در لباسشویی درب از بالای الجی lg 

ارور یا کد خطا LE در ماشین لباسشویی ال جی مربوط به ایرادات موتور می باشد.

علت بروز ارور یا پیغام  خطای LE درماشین لباسشویی ، ایرادات سیم کشی موتور ، روتور و … می‌باشد.

در یک نگاه زمانی که دیگ لباسشویی  نتواند بچرخد یک کد خطای   LE  نمایش داده می شود. کد خطا نشان می دهد که موتورنمی تواند به درستی کار کند زیرا ماشین لباسشویی را بیش از حد مجاز پر کرده اید یا جسم خارجی در دیگ گیر کرده است.

اقدامات زیر را انجام دهید:

اگر کد خطا به دلیل یک خطای موقت ظاهر شد، مراحل زیر ممکن است به شما کمک کند. هنگامی که ماشین لباسشویی خود را بیش از حد وزن ماشین  لباس پر  می کنید ، موتور زیر فشار قرار گرفته و  دیگ  نمیچرخد لباس ها را خارج کنید . سیم برق را از پریز جدا کنید، 5 دقیقه صبر کنید و دوباره چرخه را امتحان کنید.

آیا سکه یا جسم خارجی در دیگ لباسشویی گیر کرده است؟  برق ماشین را قطع  کنید و لباسها را خالی کنید در صورت مشاهده، برای برداشتن آن از ابزاری مانند انبردست، موچین و … استفاده کنید  و آنها را خارج کنید.

اگر ماشین لباسشویی شما همچنان کد خطا را نمایش می دهد، سیم برق را جدا کرده ، برای رفع عیب و تعمیرات ، نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی از طرف تکنسین های متخصص ما می باشد.

خطا یا ارور tcL در ماشین لباسشویی درب  از بالا  LG

پیغام خطا یا ارور tcL در ماشین لباسشویی درب از بالای ال جی به این معنی است که زمان اجرای برنامه تمیز کردن وان یا دیگ لباسشویی  فرا رسیده است.

وان لباسشویی را خالی کرده و قرص جرم گیر ماشین لباسشویی را داخل دیگ بگذارید. (قرص جرم گیر دیگ یا وان لباسشویی اورجینال را  از فروشگاههای معتبر خریداری کنید) دستگاه را روشن کنید و برنامه  Tub Clean را انتخاب کنید. اگر این گزینه روی منو دستگاه شما نیست، از یک برنامه شستشو به طول مدت حداقل یک ساعت استفاده کنید، سپس برنامه را شروع کنید.

برای رد شدن یا منصرف شدن از اجرای برنامه جرم گیری وان، دکمه انتخاب برنامه را بچرخانید یا دکمه های انتخاب برنامه را فشار دهید تا برنامه مورد نظر را انتخاب کنید.

پیام tCL ممکن است برای چند بار ظاهر شود. اجرای ماهانه Tub Clean با تمیز نگه داشتن اجزای داخلی لباسشویی از این امر جلوگیری می کند.

درصورت پابرجا ماندن خطا برای رفع عیب و تعمیرات نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی از طرف تکنسین های متخصص ما می باشد.

ارور یا کد خطای   dE در ماشین لباسشویی درب از بالای الجی

ارور یا کد خطای   dE در ماشین لباسشویی درب از بالای ال جی  Lg به این معنی است که لباسشویی قادر به قفل کردن درب  نیست.

در نتیجه ممکن است  کد خطای dE1  یا کد خطای dE2 رخ بدهد :

کد خطای dE1 نشان می دهد که درب  به درستی بسته نشده است.

برای رفع این مشکل:

به عنوان تلاشی برای پاک کردن  این کد خطا ، درب لباسشویی را باز و دوباره ببندید.

کد خطای dE2 نشان می دهد که درب  بسته است، اما قفل نیست.

برای رفع این مشکل:

ماشین لباسشویی را خاموش کنید.درب  را باز کنید. برنامه شستشو را دوباره تکرارکنید.درب  را محکم ببندید.

درصورت پابرجا ماندن خطا برای رفع عیب و تعمیرات نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی از طرف تکنسین های متخصص ما می باشد.

کد خطا یا ارور Ub در ماشین لباسشویی درب از بالای ال جی lg

کد خطا یا ارور Ub در ماشین لباسشویی ال جی مربوط به عدم تعادل لباس‌ها داخل درام  لباسشویی می‌باشد.

ارور ub لباسشویی الجی درب از بالا

علل به وجود آمدن ارور یا پیغام UE در ماشین لباسشویی ال جی

 • حجم بار داخل درام ماشین لباسشویی
 • مقدار و اندازه سایز لباس‌ها
 • انتخاب برنامه‌ی نا مناسب
 • ایرادات مربوط به موتور و برد لباسشویی

اقدامات  جهت رفع ایراد ارور یا خطای Ub در ماشین لباسشویی ال جی:

مواقعی که پتو، روفرشی، ملحفه، پرده توری، حوله بزرگ ، عروسک و … با ماشین شسته شود این حالت ایجاد می‌شود . بررسی نمایید لباس‌های داخل درام بیش از حد سنگین نباشد (مقدار لباس‌ها نباید بیشتر از 70% ظرفیت دیگ باشد)

در صورتی کم بودن مقدار  حجم لباس ها  و سبک بودن ، نیز ممکن است این مشکل بروز دهد.

ممکن  لباس‌ها به یک سمت درام لباسشویی متمایل شده باشند، آن ها را مرتب کرده و مجدد ماشین لباسشویی را راه اندازی کنید.

سایز لباس‌ها را بررسی کنید، از قرار دادن لباسهای بزرگ مانند حوله و ملحفه  با لباس‌های سایز کوچک مانند تی شرت در داخل ماشین لباسشویی خودداری کنید.

چنانچه سرعت  دور خشک کن بسیار بالا باشد، ممکن است این اتفاق بیافتد. در نتیجه  سرعت دور خشک کن را روی 800 یا 1000 تنظیم نمایید . در صورت سنگین بودن لباس‌ها بهتر است از دور 400 استفاده کنید.

برای اطمینان از سالم بودن دستگاه میتوانید  دستگاهتان را یکبار خالی ، بدون لباس و مواد شوینده روی یک برنامه طولانی مدت مانند : Cotton ،  Mix ، Synthetic  قرار دهید، در صورتی که برنامه به صورت کامل اجرا شد و بدون ارور یا خطا تمام شد، ماشین لباسشویی سالم می‌باشد.

در صورت عدم رفع ایراد نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی از طرف تکنسین های متخصص ما می باشد.

ارور یا خطا CE در ماشین لباسشویی درب از بالای الجی  LG

ارور یا کد خطا CE در ماشین لباسشویی ال جی مربوط به ایرادات موتور می‌باشد.

اگر سرعت چرخش  پروانه ، کف دیگ یا درام لباسشویی درب از بالا در عرض مدت  3 دقیقه یا 6 بار تلاش ، به 20 دور در دقیقه  نرسد، کد خطای CE نمایش داده می شود.این کد خطا به ایرادات مربوط به موتور، سیم کشی ، اتصالات کانتکتور ها وپروانه کف دیگ لباسشویی میباشد.

در صورت پابرجا ماندن مشکل، برای رفع عیب و تعمیرات نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی از طرف تکنسین های متخصص ما می باشد.

ارور یا کد خطا Sud در ماشین لباسشویی درب از بالا الجی lg

علت بروز ارور یا پیغام خطا  Sud در ماشین لباسشویی ریختن بیش از حد مواد شوینده داخل محفظه مواد شوینده می‌باشد.

که باعث ایجاد کف بیش ازحد میشود برای جلوگیری از نشت مواد شوینده ارور یا کد خطا Sud در ماشین لباسشویی ال جی نمایش داده می‌شود.و مدت دوساعت به زمان چرخه شستشو اضافه میشود اگر در حین چرخش لباسشویی کف بیش از حد شناسایی شود ماشین لباسشویی متوقف میشود، تا ازنشت جلوگیری شود .

اقدامات پیشگیرانه :بیشتر از مقدار توصیه شده توسط  شرکت سازنده از مواد شوینده  استفاده نکنید.چنانچه ارور sud همچنان پابرجا ماند برای رفع عیب و تعمیرات نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی های بیشتر از طرف تکنسین های متخصص ما می باشد.

ارور یا کد خطا d3 در لباسشویی درب از بالای ال جی lg

ارور یا پیغام خطا  d3  در ماشین لباسشویی درب از بالای  ال جی در نتیجه خرابی کوپلینگ موتور و پراونه کف لباسشویی میباشد

ارور d3

برای رفع عیب و تعمیرات نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی بیشتر توسط تکنسین های متخصص ما می باشد.

ارور یا کد خطا dL در ماشین لباسشویی درب از بالای الجی

ارور یا کد خطا dL در ماشین لباسشویی درب از بالا ال جی lg نشان می دهد که سوئیچ قفل درب به درستی کار نمی کند. دلایل احتمالی وجود دارد که می تواند منجر به نمایش این کد شود، مانند: گیرکردن یک وسیله یا چیزی بین درب

ارور dl

برای رفع این مشکل:

موارد مانع قفل شدن  را حذف کنید و دستگاه را به مدت 10 ثانیه از برق بکشید. دستگاه را دوباره به برق وصل کنید و سعی کنید برنامه شستشو را دوباره شروع کنید.درصورتی که دوباره این کد خطا نمایان شود میتواند به دلیل موارد زیر باشد

سوئیچ درب خراب است.

خود قفل درب آسیب دیده است

توجه داشته باشید اگر کد خطای dL ادامه یابد،برای رفع عیب و تعمیرات نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی بیشتر توسط تکنسین های متخصص ما می باشد.

ارور یا خطای dr درماشین لباسشویی درب از بالا الجی Lg

DR  یک خطا نیست .این کد نشان می دهد که مدت  زمان  اماده  به کار دستگاه به پایان رسیده است و به طور خودکار آب دستگاه را تخلیه می کند.

این کد ممکن است در هر یک از این دو موقعیت نمایان شود :

اگر دستگاه در طول برنامه شستشو متوقف شود و بدون از سرگیری مجدد همان برنامه به مدت 8 دقیقه درحالت انتظار بماند.

اگر دستگاه روشن باشد و بدون شروع برنامه به مدت 4 دقیقه درحالت انتظار بماند.

در هر دو مورد، DR برای مشخص کردن عملکرد لباسشویی ، نمایش داده می شود.

توجه داشته باشید اگر کد خطای dr ادامه یابد،برای رفع عیب و تعمیرات نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی بیشتر توسط تکنسین های متخصص ما می باشد.

ارور یا کد خطا  FE در ماشین لباسشویی درب از بالای الجی  LG

کد خطا یا ارور FE در ماشین لباسشویی ال جی زمانی نمایان می‌شود که آب وارد شده داخل دستگاه بیش از حد معمول باشد.و در حین خاموش بودن دستگاه ، ممکن است داخل دیگ لباسشویی با آب  تمیز پر شود.

علت بروز ارور یا پیغام FE در ماشین لباسشویی ال جی ایرادات ،برد الکترونیک ، شیر برقی، هیدرواستات  و … می‌باشد.

برای رفع این مشکل:

آب ورودی به لباسشویی را قطع کنید هم آب سرد هم آب گرم ، یک برنامه  برای تخلیه آب یا spin only  (فقط خشک کن ) را انجام دهید تا آب اضافی تخلیه شود، سپس دستگاه را از برق بکشید تا سرویس به محل اعزام شود.

اگر کد خطای FE  همچنان باقی بماند برای رفع عیب و تعمیرات نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی بیشتر توسط تکنسین های متخصص ما می باشد.

ارور یا کد خطا PE در ماشین لباسشویی درب از بالای الجی  Lg

ارور یا کد خطا PE  در ماشین لباسشویی درب از بالای ال جی مربوط به ایراد درسنسور سطح آب می‌باشد.

علت بروز ارور یا پیغام PE در ماشین لباسشویی  میتواند مربوط به خرابی برد الکترونیکی دستگاه ، هیدروستات ، اتصالات کانکتورها  و سیم کشی و … ‌باشد.

برای رفع مشکل ارور PE  میتوانید ده ثانیه دوشاخه  لباسشویی را از برق کشیده و دوباره به برق وصل کنید و لباسشویی را راه اندازی کنید

اگرکد خطا یا ارور PE  همچنان باقی بماند ، برای رفع عیب و تعمیرات نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی بیشتر توسط تکنسین های متخصص ما می باشد.

ارور یا کد خطا PF در ماشین لباسشویی درب از بالای الجی  LG

کد خطا یا ارور PF در ماشین لباسشویی درب ازبالا ال جی مربوط به ایرادات برق می‌باشد.

علت به وجود آمدن ارور PF در ماشین لباسشویی ال جی می‌تواند موارد زیر باشد :

قطع و وصل شدن جریان برق منزل

ایراد محافظ برق یا سه راهی برق

ایرادات برق ماشین لباسشویی

برای رفع ایراد خطای PF موارد زیر را بررسی کنید :

هنگامی که ماشین لباسشویی در حین کار باشد و جریان برق منزل قطع شود، پس از اتصال مجدد برق، دستگاه این پیغام را نمایش می‌دهد. شما می‌توانید یکی از کلیدهای روی پنل ماشین لباسشویی را انتخاب کنید تا ارور از صفحه نمایش محو شود و بتوانید دستگاه را راه اندازی کنید.یا دستگاه را از برق بکشید و دکمه START/PAUSE  را به مدت پنج ثانیه نگه دارید. دوشاخه لباسشویی را به برق وصل کنید و لباسشویی را راه اندازی کنید.

توجه در بعضی موارد هم ممکن است برق منزل قطع نشده باشد، ولی ماشین لباسشویی  پیغام PF بدهد:

ممکن است ایراد از پریز برق منزل باشد، که می‌توانید با یک وسیله‌ی برقی دیگر پریز برق را تست کنید.

اگر از محافظ برق یا سه راهی برق استفاده می‌کنید، بهتر است ماشین لباسشویی را مستقیم به برق اصلی وصل کنید؛ شاید محافظ یا سه راهی دچار مشکل شده باشد.

اگر کد خطای PF   همچنان باقی بماند، برای رفع عیب و تعمیرات نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی بیشتر توسط تکنسین های متخصص ما می باشد.

ارور یا کد خطا   tE  در ماشین لباسشویی درب از بالای  الجی LG

کد خطا یا ارور   tE در ماشین لباسشویی درب از بالا ال جی مربوط  به خرابی  مجموعه  گرمایشی آب  داخل دیگ لباسشویی می باشد.

علت بروز ارور یا پیغام tE در ماشین لباسشویی ایراد سنسور ترمیستور، هیتر، سیم کشی و … می‌باشد.

برای حل مشکل ارور  tE  لباسشویی را به مدت ده ثانیه از برق بکشید سپس مجدد به برق وصل کرده و روشن کنید دکمه spin  یا سرعت چرخش خشک کن را بزنید و گزینه  no spin  را انتخاب و دکمه   START/PAUSE   را فشار دهید.

درنتیجه آب داخل دیگ  لباسشویی خالی میشود سپس دوباره برنامه شستشو را انتخاب کرده و لباسشویی را روشن نمایید.

اگر کد خطای tE   همچنان باقی بماند، برای رفع عیب و تعمیرات نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی بیشتر توسط تکنسین های متخصص ما می باشد.

ارور یا کد خطا  E6 در ماشین لباسشویی درب از بالای  الجی LG

کد خطا یا ارور  E6 در ماشین لباسشویی درب از بالا ال جی مربوط به خطای کلاچ است. این خطا زمانی رخ می دهد که یک سکه یا یک جسم خارجی بین پروانه کف و وان گیر کرده باشد.

برای رفع این مشکل:

تمام وسایل داخل وان یا دیگ لباسشویی را بردارید.

به داخل ماشین لباسشویی نگاه کنید و آن را بررسی کنید.

درز بین کف وان و پروانه گرداننده آب را بررسی کنید تا ببینید آیا مواردی مانند سکه، زیپ یا گیره ، کاغذ در آنجا گیر کرده است یا خیر.

اگر موردی پیدا شد، آن را با استفاده از یک انبردست بردارید.

اگر کد خطای E6 ادامه داشت، شیر آب را ببندید. و لباسشویی را از برق بکشید

اگر کد خطای E6  همچنان باقی بماند، برای رفع عیب و تعمیرات نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی بیشتر توسط تکنسین های متخصص ما می باشد.

ارور یا کد خطا لباسشویی و مینی واش الجی lg

(pedestal)
ارور OE لباسشویی الجی
ارور 1E لباسشویی الجی
ارور de3
ارور dE2 لباسشویی الجی
ارور dE1 لباسشویی الجی
ارور یا خطای ub لباسشویی الجی
error e7
ارور tcL لباسشویی الجی
ارور UE لباسشویی الجی
ارور OE لباسشویی الجی
ارور 1E لباسشویی الجی
ارور de3
ارور dE2 لباسشویی الجی
ارور dE1 لباسشویی الجی
ارور یا خطای ub لباسشویی الجی
error e7
ارور tcL لباسشویی الجی
ارور UE لباسشویی الجی

خطا یا ارور OE در مینی واش الجی

کد خطای OE نشان می دهد که مینی واش الجی در تخلیه آب با مشکل مواجه است. 

برخی از دلایل احتمالی کد خطا OE عبارتند از:

شیلنگ تخلیه گرفتگی، پیچ خوردگی یا گیر کرده است.

برای رفع این مشکل:

بررسی کنید که هیچ گرفتگی روی شیلنگ تخلیه وجود نداشته باشد.

اطمینان حاصل کنید که ارتفاع شیلنگ تخلیه  از سطح زمین بیشتر از ارتفاع مجاز  نباشد. پمپ تخلیه لباسشویی ، نمی تواند آب را بالاتر از این ارتفاع  تخلیه کند.

لباسشویی را به اندازه کافی از دیوار دور کنید تا بررسی کنید که شلنگ تخلیه خم نشده باشد، گرفتگی نداشته باشد یا بین پشت لباسشویی و دیوار گیر نکرده باشد.

ارورر OE لباسشویی درب از بالا

نحوه تخلیه آب داخل دستگاه:

گزینه RINSE+SPIN را در کنترل پنل انتخاب کنید .

برای فعال کردن   RINES+SPIN دکمه  EXTRA RINSE را 5 بار فشار دهید تا چراغ نشانگر SPIN ONLY روی نمایشگر روشن شود . سپس دکمه استارت را فشار دهید تا اب داخل داشتگاه تخلیه شود.

درصورتی که روش RINSE+SPIN فوق برای تخلیه اب داخل لباسشویی  کار نمی کند:

درب فیلتر تخلیه اب لباسشویی را باز کنید

یک ظرف کم عمق بگیرید.

لوله تخلیه  را از سمت چپ داخلی درب خارج کنید.

واحد را تخلیه کنید.

درپوش لوله تخلیه را دوباره درجای خود قرار دهید و آن را تا انتها فشار دهید تا از نشتی جلوگیری شود.

اگر همچنان کد  خطا OE پابرجا بود ، شما نیاز به  یک تکنسین  مجرب برای  بررسی بیشتر  لباسشویی و رفع مشکل دارید . برای رفع عیب و تعمیرات نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی از طرف تکنسین های متخصص ما می باشد.

خطا یا ارور IE درمینی واش الجی lg

اگر کد خطای IE را در صفحه نمایش مینی واش ال جی خود مشاهده می کنید، این نشان می دهد که ماشین  مشکل ابگیری دارد .

موارد زیر را به ترتیب بررسی کنید:

1- شیلنگ های ورودی را از نظر پیچ خوردگی یا آسیب بررسی کنید.

هر گونه پیچ خوردگی که ممکن است در مسیر شیلنگ آب وجود داشته باشد را صاف کنید. اگر شیلنگ های ورودی آسیب دیده باشند، باید تعویض شوند.

اررور IE

2-از باز بودن کامل شیرهای آب اطمینان حاصل کنید.

اگر شیرهای آب به طور کامل باز نشوند، زمان پر شدن می‌تواند بیشتر از حد انتظار طول بکشد و باعث می‌شود دستگاه کد خطای IE  را نمایش دهد. شیرهای آب را به طور کامل باز کنید تا مطمئن شوید که آب کافی به ماشین لباسشویی می رسد.

3- فیلترهای ورودی را تمیز کنید.

با گذشت زمان، فیلترهای ورودی ممکن است مسدود شوند و جریان آب را کندتر کند و از پر شدن مناسب لباسشویی جلوگیری کند. تمیز کردن دوره ای فیلترهای ورودی آب می تواند از تجمع رسوب جلوگیری کند و جریان آب را به خوبی حفظ کند.

نحوه تمیز کردن فیلتر آب ورودی لباسشویی به ترتیب زیر میباشد :

شیر آب ورودی را ببندید و دوشاخه برق لباسشویی را جدا کنید.

تمیز کردن فیلتر اب ورودیشیلنگ تامین آب متصل به ماشین لباسشویی را با چرخاندن آن به چپ (در خلاف جهت عقربه های ساعت) جدا کرده و فیلتر را با استفاده از انبردست و غیره از داخل شیربرقی  خارج کنید.

فیلتر آب ورودی  را با مسواک تمیز کنید و با آب بشویید، تا اجسام خارجی مانند رسوب آب ، شن یا زنگ زدگی از بین برود و سپس آن را در جای خود قرار دهید.

4- اطمینان حاصل کنید که شیلنگ تخلیه آب لباسشویی به درستی نصب شده باشد.

اگر شیلنگ تخلیه در عمق بیش از(10 سانتی متر) در لوله تخلیه نصب شود، با پر شدن لباسشویی، عمل سیفون انجام می شود. و آب داخل لباسشویی  درهنگام آبگیری تخلیه شده و به سطح مورد نظر نمیرسد.

توجه

شیلنگ تخلیه را محکم کنید تا از سوراخ تخلیه جدا نشود. شلنگ تخلیه را خیلی بالا یا طوری نصب نکنید که خم یا مسدود شده باشد. شلنگ تخلیه را سوراخ نکنید یا به آن آسیب ندهید.

فشار کم آب ساختمان :

از فشار مناسب آب و باز بودن کامل شیرها اطمینان حاصل کنید.
فشار آب توصیه شده باید بین 14.5 psi  تا 80 psi یا  (100 ~ 552 kPa) باشد. اگر فشار آب بیش از 116 psi باشد، باید یک شیر کاهنده فشار نصب شود.

درصورت رفع نشدن  مشکل و مشاهده مجدد ارور یا خطای IE برای رفع عیب و تعمیرات نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی از طرف تکنسین های متخصص ما می باشد.

خطا یا ارور UE درمینی واش  الجی

کد خطا یا ارور UE در  مینی واش   ال جی مربوط به عدم تعادل لباس‌ها داخل درام  لباسشویی می‌باشد.کد uE/UE/Ub نشان می‌دهد که لباسشویی در تلاش است تا بار را متعادل کند، که ممکن است ناشی از تراز نشدن صحیح دستگاه یا هم اندازه یا هم وزن نبودن اندازه  لباس ها مثل تی شرت و حوله  باشد.

دستگاه قبل از ورود به برنامه شستشو ، وزن لباس ها را برای تعادل بررسی می کند. اگر لباسها  نامتعادل تشخیص داده شود، لباسشویی سعی می کند با اضافه کردن آب بیشتر و تکرار چرخه آبکشی تعادل را  تنظیم کند. این ممکن است زمان شستشو را افزایش دهد.

درب را باز کنید و لباسها  را دوباره توزیع کنید.

اگر وزن لباسها خیلی کم باشد، برای کمک به حل بار نامتعادل، زمان بیشتری برای شستشو باید اضافه شود.

درصورتی که دوباره خطا  روی صفحه نمایش نشان داده می شود برای رفع عیب و تعمیرات نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی از طرف تکنسین های متخصص ما می باشد.

خطا یا ارور tcL در مینی واش الجی  LG

پیغام خطا یا ارور tcL در مینی واش  ال جی به این معنی است که زمان اجرای برنامه تمیز کردن وان یا دیگ لباسشویی  فرا رسیده است.

وان لباسشویی را خالی کرده و قرص جرم گیر ماشین لباسشویی را داخل دیگ بگذارید. (قرص جرم گیر دیگ یا وان لباسشویی اورجینال را  از فروشگاههای معتبر خریداری کنید) دستگاه را روشن کنید و برنامه  Tub Clean را انتخاب کنید. اگر این گزینه روی منو دستگاه شما نیست، از یک برنامه شستشو به طول مدت حداقل یک ساعت استفاده کنید، سپس برنامه را شروع کنید. از آنجایی که دستگاه بسیار کوچک است ، مقدار استفاده شده باید کمتر از لباسشویی های معمولی باشد.

برای رد شدن یا منصرف شدن از اجرای برنامه جرم گیری وان، دکمه انتخاب برنامه را بچرخانید یا دکمه های انتخاب برنامه را فشار دهید تا برنامه مورد نظر را انتخاب کنید.

پیام tCL ممکن است برای چند بار ظاهر شود. اجرای ماهانه Tub Clean با تمیز نگه داشتن اجزای داخلی لباسشویی از این امر جلوگیری می کند.

درصورت پابرجا ماندن خطا برای رفع عیب و تعمیرات نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی از طرف تکنسین های متخصص ما می باشد.

ارور یا کد خطای   dE1 در مینی واش الجی

ارور یا کد خطای   dE1 در ماشین لباسشویی مینی واش  ال جی  Lg به این معنی است که  درب  به درستی بسته نشده است.

برای رفع این مشکل:

به عنوان تلاشی برای پاک کردن  این کد خطا ، درب لباسشویی را باز و دوباره ببندید.

درصورت پابرجا ماندن خطا برای رفع عیب و تعمیرات نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی از طرف تکنسین های متخصص ما می باشد.

کد خطا یا ارور Ub در  مینی واش ال جی lg

کد خطا یا ارور Ub در ماشین لباسشویی ال جی مربوط به عدم تعادل لباس‌ها داخل درام  لباسشویی می‌باشد.

ارور ub لباسشویی الجی درب از بالا

علل به وجود آمدن ارور یا پیغام Ub در ماشین لباسشویی مینی واش ال جی

 • حجم بار داخل درام ماشین لباسشویی
 • مقدار و اندازه سایز لباس‌ها
 • انتخاب برنامه‌ی نا مناسب
 • ایرادات مربوط به موتور و برد لباسشویی

اقدامات  جهت رفع ایراد ارور یا خطای Ub در ماشین لباسشویی ال جی:

در صورتی کم بودن مقدار  حجم لباس ها  و سبک بودن ، نیز ممکن است این مشکل بروز دهد.

ممکن  لباس‌ها به یک سمت درام لباسشویی متمایل شده باشند، آن ها را مرتب کرده و مجدد ماشین لباسشویی را راه اندازی کنید.

در صورت عدم رفع ایراد نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی از طرف تکنسین های متخصص ما می باشد.

ارور یا خطا dE2 در مینی واش الجی  LG

ارور یا کد خطا dE2 در ماشین لباسشویی مینی واش  ال جی مربوط نشان می دهد که کشو بسته است، اما قفل نیست.

اگر مدت کوتاهی پس از شروع برنامه شستشو  صدایی شنیدید و به دنبال آن کد خطای dE2   نمایش داده شد ، به این معنی است که در بسته است اما به درستی قفل نشده است.

برای رفع  مشکل این مراحل را دنبال کنید:

لباسشویی را خاموش کنید.

درب را باز کنید.

برنامه را دوباره شروع کنید

درب را محکم ببندید.

اگر کد خطای dE2 ادامه داشت، شیر آب ورودی  را ببندید.  و لباسشویی را از برق بکشید، برای رفع عیب و تعمیرات نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی از طرف تکنسین های متخصص ما می باشد.

ارور یا کد خطا dE3 در  مینی واش الجی

ارور یا کد خطا dE3 در ماشین لباسشویی مینی واش ال جی lg نشان می دهدکه درب به درستی بسته نشده است.

ارور در مینی واش de3درب را باز کنید.بررسی کنید که فیلم شفاف روی درب جدا شده باشد. اگر جدا نشود، ممکن است فیلم پلاستیکی بپیچد  و مانع بسته شدن درب شود.

لباس ها و سایر موانعی که مانع بسته شدن درب می شوند را بررسی کنید.

درب را محکم ببندید.چرخه  شستشو را دوباره شروع کنید.

اگر کد خطای dE3 باقی ماند، شیر آب را ببندید. و مینی واش  را از برق بکشید،برای رفع عیب و تعمیرات نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی بیشتر توسط تکنسین های متخصص ما می باشد.

ارور یا کد خطا   E7 در مینی واش الجی LG

کد خطای E7 نشان می‌دهد که  Stacking switch به درستی کار نمی‌کند یا  SideKick™ که زیر لباسشویی یا خشک‌کن درب از جلوی LG  به درستی  نصب نشده است.

 1. بررسی کنید SideKick™به درستی روی Stacking switch  قرار گرفته باشد.

e7ارور مینی واش

اگر کد خطای E7  همچنان باقی بماند، برای رفع عیب و تعمیرات نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی بیشتر توسط تکنسین های متخصص ما می باشد.

(dryer washer combo)

ارور یا کد خطا لباسشویی خشک کن صدردصد الجی lg

ارور LE لباسشویی الجی
ارور CL لباسشویی الجی
ارور UE لباسشویی الجی
ارور 1E لباسشویی الجی
ارور OE لباسشویی الجی
ارور Sud لباسشویی الجی
ارور CE لباسشویی الجی
ارور یا خطای ub لباسشویی الجی
ارور dE لباسشویی الجی
ارور tcL لباسشویی الجی
ارور PE لباسشویی الجی
ارور FE لباسشویی الجی
ارور dE1 لباسشویی الجی
ارور CD لباسشویی الجی
dhe ارور لباسشویی خشک کن الجی
ارور tE لباسشویی الجی
ارور PF لباسشویی الجی
ارور CD لباسشویی الجی
ارور se لباسشویی خشک کن الجی
he ارور لباسشویی خشک کن الجی
ارور LE لباسشویی الجی
ارور CL لباسشویی الجی
ارور UE لباسشویی الجی
ارور 1E لباسشویی الجی
ارور OE لباسشویی الجی
ارور Sud لباسشویی الجی
ارور CE لباسشویی الجی
ارور یا خطای ub لباسشویی الجی
ارور dE لباسشویی الجی
ارور tcL لباسشویی الجی
ارور PE لباسشویی الجی
ارور FE لباسشویی الجی
ارور dE1 لباسشویی الجی
ارور CD لباسشویی الجی
dhe ارور لباسشویی خشک کن الجی
ارور tE لباسشویی الجی
ارور PF لباسشویی الجی
ارور CD لباسشویی الجی
ارور se لباسشویی خشک کن الجی
he ارور لباسشویی خشک کن الجی

خطا یا ارور OE در لباسشویی خشک کن صددرصد الجی

ارور یا کد خطای OE در ماشین لباسشویی خشک کن صددرصد ال جی مربوط به عدم تخلیه آب می‌باشد.  کد خطای OE نشان می دهد که ماشین لباسشویی آب استفاده  شده در طول چرخه شستشو را تخلیه نمیکند.

کد خطای OE می تواند ناشی از پیچ خوردگی شیلنگ تخلیه یا گرفتگی فیلتر پمپ تخلیه باشد.

1- پیچ خوردگی شیلنگ تخلیه را بررسی کنید:

پشت لباسشویی را بررسی کنید تا مطمئن شوید که شیلنگ تخلیه پیچ خوردگی یا گرفتگی ندارد.  بعد از رفع  گرفتگی یا پیچ خوردگی شیلنگ تخلیه ، یک برنامه خشک کن  ((spin  را اجرا کنید تا مطمان شوید که خطای  OE  رفع  شده است.

2– پمپ تخلیه را تست کنید:

اگر شیلنگ تخلیه پیچ خورده نیست، یک برنامه  فقط خشک کن  (spin only ) را برای آزمایش پمپ تخلیه اجرا کنید.

دکمه  POWER را فشار دهید تا لباسشویی روشن شود.

کلید SPIN SPEED را فشار دهید تا بالاترین دور چرخش خشک کن  انتخاب شود.

دکمه START/PAUSE  را فشار دهید تا برنامه SPIN ONLY شروع شود .

به صدای تخلیه آب گوش دهید این صدا نشان می دهد موتور پمپ تخلیه شروع به کار کرده است.

آیا صدای تخلیه آب را می شنوید؟

در طول تست پمپ تخلیه لباسشوییی الجی ، صدای آب  و احتمالاً صدای تخلیه آب  در 15  ثانیه اول شنیده می شود.

اگر همچنان کد  خطا پابرجا بود ، شما نیاز به  یک تکنسین  مجرب برای  بررسی بیشتر  لباسشویی و رفع مشکل دارید . برای رفع عیب و تعمیرات نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی از طرف تکنسین های متخصص ما می باشد.

خطا یا ارور IE در لباسشویی خشک کن صددرصد الجی

کد خطا یا ارور   IE  در ماشین لباسشویی خشک کن صددرصد ال جی مربوط به عدم ورود  آب به دستگاه میباشد. در صورتی رخ می دهد که آب نتواند وان لباسشویی را به میزان کافی در مدت زمان مشخص پر کند.

موارد زیر باعث به وجود آمدن ارور یا خطا   IE در ماشین لباسشویی الجی  می‌شود:

 1. ایرادات مربوط به آب منزل از قبیل قطعی آب ساختمان ، خرابی شیر آب
 1. ایرادات مربوط به شیلنگ ورودی آب ماشین لباسشویی ال جی، رسوب گرفتگی فیلتر، شیلنگ  آب ورودی لباسشویی
 2. ایراد در شیربرقی  آب ورودی ، برد دستگاه ، هیدرواستات

علل و علائم مرتبط با  ارور IE

آب قطع شده، شیر آب بسته است یا شیلنگ تامین آب وصل نیست.

شیلنگ تامین آب فشرده یا خم شده است.

شیلنگ تامین آب به دلیل هوای سرد یخ زده است.

اگر سطح مناسبی از آب ، وان را در مدت زمان مشخصی پر نکند، روی نمایشگر ماشین لباسشویی

ارور IE]/No Water Supply  ظاهر می شود.
در این صورت وضعیت شیر ​​آب و شیلنگ تامین آب متصل به ماشین لباسشویی را بررسی کنید.
دصورتی که در فصل زمستان آب تامین نشود، احتمال یخ زدن لوله آب یا شیلنگ تامین آب وجود دارد.
اگر شیلنگ آب وصل است، بررسی کنید که آیا شیر آب به درستی باز است یا خیر. اگر بسته است، شیر آب را در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا باز شود.

عملیات شستشو و چرخش ماشین لباسشویی به دلیل لرزش کم ممکن باعث حرکت شود که  باعث خم شدن شیلنگ تامین آب شود.

آیا به دلیل فشار یا خم شدن شیلنگ آبرسانی، جریان آب مسدود شده است یا آب نشت می کند؟برای اطمینان از فشار خوب آب،شیلنگ تامین آب را باز کنید تا از جریان خوب آب در داخل شیلنگ اطمینان حاصل کنید.

اگر شیلنگ خم شده است، بستن شیر آب، و جدا کردن شیلنگ از ماشین لباسشویی و باز کردن خم و پیچ و تاب آن می تواند یک راه حل باشد.

اگر شیلنگ آب  یا شیر آب یخ زده باشد، آب نمی تواند وارد وان لباسشویی شود.در این صورت، ابتدا بررسی کنید که آیا شیر آب یخ زده است.

شیلنگ آب را از ماشین لباسشویی جدا کنید و شیر آب را باز کنید تا بررسی کنید که آیا آب خارج می شود یا خیر.

درصورت یخ زدگی ، حوله ای را با آب داغ خیس کنید و سپس آن را به مدت 5 دقیقه دور شیر بپیچید تا شیر آب شود.

شیلنگ  آب یخ زده را با آب گرم 50 درجه سانتیگراد یا کمتر ذوب کنید.هنگامی که ماشین لباسشویی کاملاً عاری از یخ شد، شلنگ تامین آب را دوباره به آن وصل کنید.

بررسی کنید که فیلترهای ورودی آب با رسوبات مسدود نشده باشند:

تمیز کردن فیلتر اب ورودی

شیر ورودی آب را قطع کنید.

شیلنگ های ورودی آب را از پشت لباسشویی بازکنید . مطمئن شوید که یک سطل برای تخلیه آب باقیمانده در شیلنگ ها در دسترس دارید.

با استفاده از دم باریک ، فیلترها را بردارید.

در صورت لزوم فیلترها را تمیز و شستشو دهید.

فیلترها را دوباره داخل دستگاه قرار دهید و آنها را به داخل فشار دهید.

شیلنگ ها را دوباره وصل کنید و شیر آب را دوباره باز کنید.

درصورت رفع نشدن  مشکل و مشاهده مجدد ارور یا خطای IE برای رفع عیب و تعمیرات نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی از طرف تکنسین های متخصص ما می باشد.

خطا یا ارور UE در لباسشویی خشک کن صد درصد الجی

کد خطا یا ارور UE در ماشین لباسشویی خشک کن صد در صدد ال جی مربوط به عدم تعادل لباس‌ها داخل درام  لباسشویی می‌باشد.

علل به وجود آمدن ارور یا پیغام UE در ماشین لباسشویی ال جی

 1. حجم بار داخل درام ماشین لباسشویی
 2. مقدار و اندازه سایز لباس‌ها
 3. انتخاب برنامه‌ی نا مناسب
 4. ایرادات مربوط به موتور و برد لباسشویی

اقدامات  جهت رفع ایراد ارور یا خطای UE در ماشین لباسشویی ال جی:

مواقعی که پتو، روفرشی، ملحفه، پرده توری، حوله بزرگ ، عروسک و … با ماشین شسته شود این حالت ایجاد می‌شود . بررسی نمایید لباس‌های داخل درام بیش از حد سنگین نباشد (مقدار لباس‌ها نباید بیشتر از 70% ظرفیت دیگ باشد)

در صورتی کم بودن مقدار  حجم لباس ها  و سبک بودن ، نیز ممکن است این مشکل بروز دهد.

ممکن  لباس‌ها به یک سمت درام لباسشویی متمایل شده باشند، آن ها را مرتب کرده و مجدد ماشین لباسشویی را راه اندازی کنید.

سایز لباس‌ها را بررسی کنید، از قرار دادن لباسهای بزرگ مانند حوله و ملحفه  با لباس‌های سایز کوچک مانند تی شرت در داخل ماشین لباسشویی خودداری کنید.

چنانچه سرعت  دور خشک کن بسیار بالا باشد، ممکن است این اتفاق بیافتد. در نتیجه  سرعت دور خشک کن را روی 800 یا 1000 تنظیم نمایید . در صورت سنگین بودن لباس‌ها بهتر است از دور 400 استفاده کنید.

برای اطمینان از سالم بودن دستگاه توصیه می‌شود دستگاهتان را یکبار خالی بدون لباس و مواد شوینده روی یک برنامه طولانی مدت مانند: Cotton ، Mix ، Synthetic  قرار دهید، در صورتی که برنامه به صورت کامل اجرا و بدون ارور یا خطا تمام شد، ماشین لباسشویی سالم می‌باشد.

در صورت حل نشدن مشکل برای رفع عیب و تعمیرات نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی از طرف تکنسین های متخصص ما می باشد.

ارور یا کد خطای CL ماشین لباسشویی صد در صد خشک کن الجی

ارور یا کد خطای CL مربوط به قفل کودک ماشین لباسشویی ال جی می‌باشد.

نمایش ارور CL به معنی فعال بودن قابلیت قفل کودک دستگاه می‌باشد؛ قفل کودک برای جلوگیری از تغییر وضعیت تنظیمات و یا راه اندازی ماشین لباسشویی توسط کودکان می‌باشد.

برای فعال یا غیر فعال کردن آن ، می‌توانید کلید Child Lock یا در بعضی مدل ها با فشار دادن همزمان دو دکمه که در کنار آنها علامت قفل قرار دارد را برای 3 تا 5 ثانیه نگه دارید تا قفل کودک غیرفعال شده و همه دکمه ها به درستی کار کنند.در صورت عدم  رفع عیب و تعمیرات ، نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی از طرف تکنسین های متخصص ما می باشد.

ارور یا کد خطا LE ماشین لباسشویی خشک کن صد در صد الجی

ارور یا کد خطا LE در ماشین لباسشویی ال جی مربوط به ایرادات موتور می باشد.

علت بروز ارور یا پیغام  خطای LE درماشین لباسشویی ، ایرادات سیم کشی موتور ، روتور و … می‌باشد.

در یک نگاه زمانی که دیگ لباسشویی  نتواند بچرخد یک کد خطای   LE  نمایش داده می شود. کد خطا نشان می دهد که موتور

نمی تواند به درستی کار کند زیرا ماشین لباسشویی را بیش از حد مجاز پر کرده اید یا جسم خارجی در دیگ گیر کرده است.

اقدامات زیر را انجام دهید:

اگر کد خطا به دلیل یک خطای موقت ظاهر شد، مراحل زیر ممکن است به شما کمک کند. هنگامی که ماشین لباسشویی خود را بیش از حد وزن ماشین  لباس پر  می کنید ، موتور زیر فشار قرار گرفته و  دیگ  نمیچرخد لباس ها را خارج کنید . سیم برق را از پریز جدا کنید، 5 دقیقه صبر کنید و دوباره چرخه را امتحان کنید.

آیا سکه یا جسم خارجی در دیگ لباسشویی گیر کرده است؟  برق ماشین را قطع  کنید و لباسها را خالی کنید در صورت مشاهده، برای برداشتن آن از ابزاری مانند انبردست، موچین و … استفاده کنید  و آنها را خارج کنید.

اگر ماشین لباسشویی شما همچنان کد خطا را نمایش می دهد، سیم برق را جدا کرده ، برای رفع عیب و تعمیرات ، نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی از طرف تکنسین های متخصص ما می باشد.

خطا یا ارور tcL در ماشین لباسشویی خشک کن صد در دصد LG

پیغام خطا یا ارور tcL در ماشین لباسشویی ال جی مربوط به رسوب زدایی مجموعه داخلی دستگاه می‌باشد.

برای رفع خطا اقدامات زیر را انجام دهید  لباس‌ها را از داخل ماشین لباسشویی خارج کنید . مواد رسوب زدا را داخل جاپودری بریزید.

کلید Tub Clean را 3 ثانیه نگه دارید تا پیغام tcL روی نمایشگر ماشین لباسشویی ظاهر شود ( درمدل های جدید برنامه شستشوی tub clean  را انتخاب کنید)

برای شروع کلید Start را فشار دهید.

بعد از اتمام کار درب دستگاه را باز کنید و لاستیک دور درب و شیشه درب را خشک نمایید.

درصورت پابرجا ماندن خطا برای رفع عیب و تعمیرات نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی از طرف تکنسین های متخصص ما می باشد.

ارور یا کد خطای   dE در ماشین لباسشویی خشک کن صد در دصد الجی

ارور یا کد خطای   dE در ماشین لباسشویی درب جلوی ال جی  نشان می دهد که درب ماشین لباسشویی کامل بسته نشده است .

این مشکل معمولاً با انجام یک تنظیم مجدد ساده ماشین لباسشویی قابل حل است.

خطا یا ارور dE در ماشین لباسشویی ال جی، ممکن است به دلیل یکی از موارد زیر باشد:

بسته نشدن کامل درب ماشین لباسشویی

زبانه درب ،میکروسوئیچ درب ، لولای درب و …

مطمئن شوید که درب باز نباشد. یک بار درب را باز کنید و مجدد ببندید و ماشین لباسشویی را راه اندازی کنید.

درصورت پابرجا ماندن خطا برای رفع عیب و تعمیرات نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی از طرف تکنسین های متخصص ما می باشد.

کد خطا یا ارور Ub در ماشین لباسشویی خشک کن صد در صد ال جی 

کد خطا یا ارور Ub در ماشین لباسشویی ال جی مربوط به عدم تعادل لباس‌ها داخل درام  لباسشویی می‌باشد.

علل به وجود آمدن ارور یا پیغام Ub در ماشین لباسشویی ال جی

 • حجم بار داخل درام ماشین لباسشویی
 • مقدار و اندازه سایز لباس‌ها
 • انتخاب برنامه‌ی نا مناسب
 • ایرادات مربوط به موتور و برد لباسشویی

اقدامات  جهت رفع ایراد ارور یا خطای Ub در ماشین لباسشویی ال جی:

مواقعی که پتو، روفرشی، ملحفه، پرده توری، حوله بزرگ ، عروسک و … با ماشین شسته شود این حالت ایجاد می‌شود . بررسی نمایید لباس‌های داخل درام بیش از حد سنگین نباشد (مقدار لباس‌ها نباید بیشتر از 70% ظرفیت دیگ باشد)

در صورتی کم بودن مقدار  حجم لباس ها  و سبک بودن ، نیز ممکن است این مشکل بروز دهد.

ممکن  لباس‌ها به یک سمت درام لباسشویی متمایل شده باشند، آن ها را مرتب کرده و مجدد ماشین لباسشویی را راه اندازی کنید.

سایز لباس‌ها را بررسی کنید، از قرار دادن لباسهای بزرگ مانند حوله و ملحفه  با لباس‌های سایز کوچک مانند تی شرت در داخل ماشین لباسشویی خودداری کنید.

چنانچه سرعت  دور خشک کن بسیار بالا باشد، ممکن است این اتفاق بیافتد. در نتیجه  سرعت دور خشک کن را روی 800 یا 1000 تنظیم نمایید . در صورت سنگین بودن لباس‌ها بهتر است از دور 400 استفاده کنید.

برای اطمینان از سالم بودن دستگاه میتوانید  دستگاهتان را یکبار خالی ، بدون لباس و مواد شوینده روی یک برنامه طولانی مدت مانند : Cotton ،  Mix ، Synthetic  قرار دهید، در صورتی که برنامه به صورت کامل اجرا شد و بدون ارور یا خطا تمام شد، ماشین لباسشویی سالم می‌باشد.

در صورت عدم رفع ایراد نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی از طرف تکنسین های متخصص ما می باشد.

ارور یا خطا CE در ماشین لباسشویی خشک کن صددرصد LG

ارور یا کد خطا CE در ماشین لباسشویی ال جی مربوط به ایرادات موتور می‌باشد.

علت بروز ارور یا پیغام CE در ماشین لباسشویی ایرادات سیم کشی موتور ، روتور و … می‌باشد.

این حطا یا ارور نشان میدهد که جریان زیادی از مدارهای الکتریکی ماشین لباسشویی عبور کرده  است که میتواند ناشی از اتصال کوتاه ، ضعیف  بودن اتصالات وکانکتورهای الکتریکی ،  دسته سیم کشی ماشین لباسشویی  ، افزایش ولتاژ برق ورودی دستگاه ، و خطای ناشی از سیم اتصال بدنه یا ارت دستگاه میباشد.

برای رفع عیب ماشین لباسشویی را به مدت ده ثانیه از برق بکشید و مجدد به برق وصل کرده و آن را روشن کنید.

در صورت پابرجا ماندن مشکل، برای رفع عیب و تعمیرات نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی از طرف تکنسین های متخصص ما می باشد.

ارور یا کد خطا Sud در ماشین لباسشویی خشک کن صد در صد الجی

علت بروز ارور یا پیغام خطا  Sud در ماشین لباسشویی ریختن بیش از حد مواد شوینده داخل محفظه مواد شوینده می‌باشد.

که باعث ایجاد کف بیش ازحد میشود برای جلوگیری از نشت مواد شوینده ارور یا کد خطا Sud در ماشین لباسشویی ال جی نمایش داده می‌شود.و مدت دوساعت به زمان چرخه شستشو اضافه میشود اگر در حین چرخش لباسشویی کف بیش از حد شناسایی شود ماشین لباسشویی متوقف میشود، تا ازنشت جلوگیری شود .

اقدامات پیشگیرانه :بیشتر از مقدار توصیه شده توسط  شرکت سازنده از مواد شوینده  استفاده نکنید.

برای رفع عیب و تعمیرات نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی های بیشتر از طرف تکنسین های متخصص ما می باشد.

ارور یا کد خطا Cd در لباسشویی خشک کن صددرصد ال جی lg

ارور یا پیغام خطا  Cd  در ماشین لباسشویی ال جی نشان دهنده خنک سازی بعد از خشک کن صددرصد می باشد

بعد از اتمام برنامه خشک کن صددرصد عملکرد  ( Cool dry ) به صورت اتوماتیک اجرا می‌شود . اگر لباس‌ها همان موقع از ماشین لباسشویی خارج نشوند، به دلیل داغ بودن درام یا دیگ لباسشویی، ممکن است لباس‌ها آسیب ببیند، به همین دلیل وارد مرحله خنک سازی شده تا از چروک شدن یا آسیب احتمالی لباس‌ها جلوگیری شود..می‌توانید کلید START/PAUSE را فشار دهید. عملکرد خنک سازی متوقف شده و لباس ها را خارج کنید. در غیر اینصورت این عملکرد تا 4 ساعت ادامه می یابد.

درصورت رفع نشدن خطا برای رفع عیب و تعمیرات نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی بیشتر توسط تکنسین های متخصص ما می باشد.

ارور یا کد خطا dE1 در ماشین لباسشویی خشک کن صد درصد الجی

ارور یا کد خطا dE1 در ماشین لباسشویی خشک کن صد در صد ال جی lg نشان می دهد که درب به درستی بسته نشده است .

اگر لباس های بین درب ماشین لباسشویی و واشر لاستیکی درب گیر کرده باشند، می تواند خطا ایجاد شود

توجه داشته باشید اگر کد خطای dE1 ادامه یابد

پیشنهاد برای رفع مشکل:

1- در را باز و دوباره ببندید.

2- لباسشویی  را ریست  کنید

نحوه ریست کردن لباسشویی الجی :

 • لباسشویی را خاموش کنید
 • لباسشویی را از پریز برق جدا کنید یا کلید مینیاتوری اصلی پریز برق را قطع کنید تا دستگاه خاموش شود.
 • در صورت قطع بودن برق ، دکمه START/PAUSE را به مدت 5 ثانیه فشار دهید و نگه دارید.
 • لباسشویی را دوباره به برق وصل کنید یا کلید مینیاتوری اصلی پریز برق را دوباره وصل کنید و امتحان کنید.

توجه داشته باشید اگر کد خطای dE1 ادامه یابد،برای رفع عیب و تعمیرات نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی بیشتر توسط تکنسین های متخصص ما می باشد.

ارور یا خطای dE2 درماشین لباسشویی خشک کن صد در صد  الجی

کد خطای dE2 نشان می دهد که کشو بسته است، اما قفل نیست . 

اگر لباس‌های شسته‌شده بیش از حد در لباسشویی مانده باشد، و لباسها بین در و واشر لاستیکی در گیر کرده باشند، یا قفل درب خم شده یا شکسته باشد، این خطا می‌تواند ایجاد شود.

اقدامات زیر را انجام دهید:

1-دور درب را بررسی کنید تا مطمئن شوید که چیزی مانع از بسته شدن ایمن آن نمی شود.

2-در را باز و دوباره ببندید.

3-لباسشویی را ریست یا بازنشانی  کنید

 • لباسشویی را خاموش کنید
 • لباسشویی را از پریز برق جدا کنید یا کلید مینیاتوری برق اصلی پریز  را قطع کنید تا دستگاه خاموش شود.
 • در صورت قطع بودن برق، دکمه START/PAUSE را به مدت 5 ثانیه فشار دهید و نگه دارید.
 • لباسشویی را دوباره به برق وصل کنید یا کلید مینیاتوری برق اصلی پریز  را وصل کنید و دوباره امتحان کنید.

توجه داشته باشید اگر کد خطای dE2 ادامه یابد،برای رفع عیب و تعمیرات نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی بیشتر توسط تکنسین های متخصص ما می باشد.

ارور یا کد خطا  FE در ماشین لباسشویی خشک کن صد در صد الجی  LG

کد خطا یا ارور FE در ماشین لباسشویی خشک کن صد در صد ال جی زمانی نمایان می‌شود که آب وارد شده داخل دستگاه بیش از حد معمول باشد.

علت بروز ارور یا پیغام FE در ماشین لباسشویی ال جی ایرادات ،برد الکترونیک ، شیر برقی، هیدرواستات  و … می‌باشد.

برای رفع موقت  مشکل میتوانید ابتدا لباسشویی را خاموش کنید سپس شیرهای آب ورودی لباسشویی را ببندید و برای تخلیه آب داخل  لباسشویی  دوباره لباسشویی را روشن کنید سپس دکمه spin (انتخاب سرعت چرخش خشک کن) را فشار دهید و گزینه  no spin  را انتخاب کنید سپس دکمهSTART/PAUSE   را فشار دهید در نتیجه  آب داخل ماشین لباسشویی تخلیه میشود.

اگر کد خطای FE  همچنان باقی بماند برای رفع عیب و تعمیرات نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی بیشتر توسط تکنسین های متخصص ما می باشد.

ارور یا کد خطا PE در ماشین لباسشویی خشک کن صد درصد الجی   LG

ارور یا کد خطا PE  در ماشین لباسشویی ال جی مربوط به ایراد درسنسور سطح آب می‌باشد.

علت بروز ارور یا پیغام PE در ماشین لباسشویی  میتواند مربوط به خرابی برد الکترونیکی دستگاه ، هیدروستات ، اتصالات کانکتورها  و سیم کشی و … ‌باشد.

برای رفع مشکل ارور PE  میتوانید ده ثانیه دوشاخه  لباسشویی را از برق کشیده و دوباره به برق وصل کنید و لباسشویی را راه اندازی کنید

اگرکد خطا یا ارور PE  همچنان باقی بماند ، برای رفع عیب و تعمیرات نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی بیشتر توسط تکنسین های متخصص ما می باشد.

ارور یا کد خطا PF در ماشین لباسشویی خشک کن صد در صد الجی  LG

کد خطا یا ارور PF در ماشین لباسشویی ال جی مربوط به ایرادات برق می‌باشد.

علت به وجود آمدن ارور PF در ماشین لباسشویی ال جی می‌تواند موارد زیر باشد :

قطع و وصل شدن جریان برق منزل

ایراد محافظ برق یا سه راهی برق

ایرادات برق ماشین لباسشویی

برای رفع ایراد خطای PF موارد زیر را بررسی کنید :

هنگامی که ماشین لباسشویی در حین کار باشد و جریان برق منزل قطع شود، پس از اتصال مجدد برق، دستگاه این پیغام را نمایش می‌دهد. شما می‌توانید یکی از کلیدهای روی پنل ماشین لباسشویی را انتخاب کنید تا ارور از صفحه نمایش محو شود و بتوانید دستگاه را راه اندازی کنید.یا دستگاه را از برق بکشید و دکمه START/PAUSE  را به مدت پنج ثانیه نگه دارید. دوشاخه لباسشویی را به برق وصل کنید و لباسشویی را راه اندازی کنید.

توجه در بعضی موارد هم ممکن است برق منزل قطع نشده باشد، ولی ماشین لباسشویی  پیغام PF بدهد:

ممکن است ایراد از پریز برق منزل باشد، که می‌توانید با یک وسیله‌ی برقی دیگر پریز برق را تست کنید.

اگر از محافظ برق یا سه راهی برق استفاده می‌کنید، بهتر است ماشین لباسشویی را مستقیم به برق اصلی وصل کنید؛ شاید محافظ یا سه راهی دچار مشکل شده باشد.

اگر کد خطای PF   همچنان باقی بماند، برای رفع عیب و تعمیرات نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی بیشتر توسط تکنسین های متخصص ما می باشد.

ارور یا کد خطا   tE  در ماشین لباسشویی خشک کن صد در صد الجی LG

کد خطا یا ارور   tE در ماشین لباسشویی ال جی مربوط  به خرابی  مجموعه  گرمایشی آب  داخل دیگ لباسشویی می باشد.

علت بروز ارور یا پیغام tE در ماشین لباسشویی ایراد سنسور ترمیستور، هیتر، سیم کشی و … می‌باشد.

برای حل مشکل ارور  tE  لباسشویی را به مدت ده ثانیه از برق بکشید سپس مجدد به برق وصل کرده و روشن کنید دکمه spin  یا سرعت چرخش خشک کن را بزنید و گزینه  no spin  را انتخاب و دکمه   START/PAUSE   را فشار دهید.

درنتیجه آب داخل دیگ  لباسشویی خالی میشود سپس دوباره برنامه شستشو را انتخاب کرده و لباسشویی را روشن نمایید.

اگر کد خطای tE   همچنان باقی بماند، برای رفع عیب و تعمیرات نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی بیشتر توسط تکنسین های متخصص ما می باشد.

ارور یا کد خطا عدم تغییر زمان شستشو در لباسشویی خشک کن صددرصد الجی

ارور یا کد خطا عدم تغییر زمان شستشو  لباسشویی الجی lg میتواند مربوط به موارد زیر باشد

لباسشویی های ال‌جی متغیرهایی مانند: برنامه چرخه شستشو  انتخابی، اندازه بار، وزن بار، انواع پارچه، ضخامت پارچه، میزان دمای آب کف و موارد دیگر را در نظر می‌گیرند. این متغیرها ممکن است مدت چرخه شستشو را افزایش دهند زیرا ممکن است به آب بیشتر، زمان بیشتر برای جذب آب و تخلیه و چرخش بیشتر نیاز داشته باشد.

چنانچه این مورد بعد از گذشت 4 ساعت بسته به مدلهای مختلف لباسشویی برطرف نشد برای رفع عیب و تعمیرات نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی بیشتر توسط تکنسین های متخصص ما می باشد.

ارور یاخطای کار نکردن دکمه های در لباسشویی خشک کن صددرصد الجی LG

ارور یاخطای کارنکردن دکمه های لباسشویی ال جی در صورتی که دکمه ها  درحین کار لباسشویی از کار بیافتند احتمالا شما یا قفل کودک را فعال نموده اید یا گزینه هایی را انتخاب میکنید که نمی توان ان ها را حین  برنامه شستشوی انتخابی اضافه کنید 

انتخاب گزینه های خاصی امکان پذیر نیست همه گزینه ها را در هر برنامه  شستشو نمیتوان اضافه نمود به طور مثال در برخی مدل ها گزینه بخار با گزینه آبگیری بیشتر قابل اجرا نیست و عمل نمیکند .

در صورت فعال بودن قفل کودک هم دکمه ها کار نمیکنند باید قبل ازاجرای برنامه شستشو قابلیت قفل کودک را غیر فعال کنید در غیر اینصورت فقط دکمه power دستگاه کارمیکند. برای غیرفعال کردن قابلیت قفل کودک ،اینجا کلیک کنید

چنانچه مشکل غیر فعال بودن کلیدها پابرجا بود برای رفع عیب و تعمیرات نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی بیشتر توسط تکنسین های متخصص ما می باشد.

ارور یاخطای dHE در لباسشویی خشک کن صددرصد الجی LG

ارور یاخطای dHE در لباسشویی خشک کن صد در صد  ال جی ناشی از یک خطای موقت درعملکرد خشک کن  است .

نحوه رفع خطا:

لباسشویی را خاموش کرده و از برق بکشید.

اجازه دهید دستگاه به مدت 10 ثانیه استراحت کند و برق را بازیابی کنید.

دستگاه را دوباره روشن کنید و چرخه شستشو را مجدداً راه اندازی کنید.

اگر کد خطای dHE ادامه داشت، شیر آب را ببندید. و لباسشویی را از برق بکشید.  برای رفع عیب و تعمیرات نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی بیشتر توسط تکنسین های متخصص ما می باشد.

ارور یاخطای HE در لباسشویی خشک کن صددرصد الجی LG

ارور یاخطای HE در لباسشویی خشک کن صد در صد  ال جی نتیجه یک خطای موقتی  در المنت  خشک کن  است .

نحوه رفع خطا:

لباسشویی را خاموش کرده و از برق بکشید.

اجازه دهید دستگاه به مدت 10 ثانیه استراحت کند.

دستگاه را دوباره روشن کنید و برنامه شستشو را مجدداً راه اندازی کنید.

در صورت تداوم کد خطا ، برای رفع عیب و تعمیرات نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی بیشتر توسط تکنسین های متخصص ما می باشد.

ارور یاخطای SE در لباسشویی خشک کن صددرصد الجی LG

ارور یاخطای SE در لباسشویی خشک کن صد در صد  ال جی نشان دهنده خطای سنسور است .

نحوه رفع خطا:

لباسشویی را خاموش کرده و از برق بکشید.

اجازه دهید دستگاه به مدت 10 ثانیه استراحت کند و برق را بازیابی کنید.

دستگاه را دوباره روشن کنید و چرخه شستشو را مجدداً راه اندازی کنید.

در صورت تداوم کد خطا  برای رفع عیب و تعمیرات نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی بیشتر توسط تکنسین های متخصص ما می باشد.

ارور یاخطایCd در لباسشویی خشک کن صددرصد الجی LG

ارور یاخطای Cd در لباسشویی خشک کن صد در صد  ال جی نشان دهنده حالت خنک کنندگی لباسها بعداز خشک کردن صد در صد است .

هنگامی که چرخه خشک کردن صد در صد کامل شد، پیام “CD” نمایش داده می شود. در مدل‌هایی که صفحه نمایش دارند ، روی نمایشگر پیغام « «END OF CYCLE به مدت 9 ثانیه نمایش داده می‌شود. پس از آن پیغام

« PRESS ANY BUTTON TO UNLOAD THE ITEMS» و «UNLOAD» به طور متناوب هر 3 ثانیه نمایش و تغییر می‌کند.

عملیات خنک ‌کردن لباسها به ‌طور دوره‌ای (25 ثانیه/هر 5 دقیقه) برای مرتب کردن مجدد لباس‌ها و برای جلوگیری از چروک شدن تا 4 ساعت طول می‌کشد.

چرخه خنک شدن لباسها تا زمانی که مشتری هر یک از دکمه ها را فشار دهد و لباسها را از لباسشویی خارج کند ادامه خواهد داشت. درغیراینصورت این عملیات 4 ساعت زمان میبرد

در صورت تداوم کد خطا  برای رفع عیب و تعمیرات نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی بیشتر توسط تکنسین های متخصص ما می باشد.

ارور یا کد خطا لباسشویی و خشک صد در صد مجزا الجی lg
(wash tower)

ارور LE لباسشویی الجی
ارور CL لباسشویی الجی
ارور UE لباسشویی الجی
ارور 1E لباسشویی الجی
ارور OE لباسشویی الجی
ارور Sud لباسشویی الجی
ارور CE لباسشویی الجی
ارور یا خطای ub لباسشویی الجی
ارور dE لباسشویی الجی
ارور tcL لباسشویی الجی
ارور PE لباسشویی الجی
ارور FE لباسشویی الجی
ارور dE1 لباسشویی الجی
ارور CD لباسشویی الجی
ارور tE لباسشویی الجی
ارور PF لباسشویی الجی
ارور LE لباسشویی الجی
ارور CL لباسشویی الجی
ارور UE لباسشویی الجی
ارور 1E لباسشویی الجی
ارور OE لباسشویی الجی
ارور Sud لباسشویی الجی
ارور CE لباسشویی الجی
ارور یا خطای ub لباسشویی الجی
ارور dE لباسشویی الجی
ارور tcL لباسشویی الجی
ارور dE1 لباسشویی الجی
ارور tE لباسشویی الجی
ارور PF لباسشویی الجی
ارور PE لباسشویی الجی
ارور CD لباسشویی الجی
ارور FE لباسشویی الجی
ارور dE2 لباسشویی الجی

خطا یا ارور OE در لباسشویی و خشک صدر در صد مجزای الجی

کد خطا OE نشان می دهد که مشکلی در تخلیه آب شما وجود دارد

ارور یا کد خطای OE در ماشین لباسشویی و خشک کن مجزا ال جی مربوط به عدم تخلیه آب می‌باشد.

علت به وجود آمدن ارور OE در ماشین لباسشویی می‌تواند یکی از موارد زیر باشد:

 1. مشکلات مربوط به فاضلاب منزل
 2. شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی
 3. فیلتر پمپ تخلیه
 4. ایرادات مربوط به پمپ تخلیه و سیم کشی دستگاه و …

چطوری میتوان  ارور OE را رفع کرد :

برای تعمیر و رفع این مشکل ، که باعث ایجاد کد خطا  OE می شود،باید موارد زیر را بررسی نمود : با بررسی شیلنگ تخلیه شروع کنید تا مطمئن شوید که آسیب دیده یا پیچ خورده نیست. اگر چنین است، آن را تعمیر یا تعویض کنید. در مرحله بعد، شیلنگ تخلیه را جدا کرده و بررسی کنید که مسدود نشده باشد. در این صورت،عامل مسدودی  شیلنگ را باز کرده و دوباره وصل کنید. ارتفاع شیلنگ تخلیه ماشین لباسشویی از زمین نیز مهم می‌باشد. شیلنگ تخلیه حتما باید حداقل 60 سانتی‌متر و حداکثر یک متر از سطح زمین بالا آمده و بعد به فاضلاب وصل شود. فیلتر پمپ تخلیه را باز کرده و تمیز کنید.

محل قرارگیری فیلتر جلوی ماشین قسمت پایین است؛ درپوش فیلتر پمپ را جدا کرده و شیلنگ جلوی ماشین را آزاد کنید. سپس درپوش را از شیلنگ جدا کرده و به این ترتیب، آب باقیمانده درون آن را تخلیه کنید. حالا پیچ فیلتر پمپ را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا فیلتر باز شود. شبکه های  توری شکل فیلتر را  بشویید و قسمت داخلی پمپ را با برس کاملا تمیز کنید. در نهایت، فیلتر را بسته و درپوش شلنگ را در جای خود قرار دهید.

با خاموش و روشن کردن ماشین لباسشویی  آن را مجدداً تنظیم کنید و سپس بررسی کنید که آیا کد خطا حذف شده است.

اگر همچنان کد  خطا پابرجا بود ، شما نیاز به  یک تکنسین  مجرب برای  بررسی بیشتر  لباسشویی و رفع مشکل دارید . برای رفع عیب و تعمیرات نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی از طرف تکنسین های متخصص ما می باشد.

خطا یا ارور IE در لباسشویی و خشک کن صددرصد مجزا الجی

کد خطا یا ارور   IE  در ماشین لباسشویی  و خشک کن مجزا ال جی مربوط به عدم ورود  آب به دستگاه میباشد. در صورتی رخ می دهد که آب نتواند وان لباسشویی را به میزان کافی در مدت زمان مشخص پر کند.

موارد زیر باعث به وجود آمدن ارور یا خطا   IE در ماشین لباسشویی الجی  می‌شود:

 1. ایرادات مربوط به آب منزل از قبیل قطعی آب ساختمان ، خرابی شیر آب
 1. ایرادات مربوط به شیلنگ ورودی آبماشین لباسشویی ال جی ، رسوب گرفتگی فیلتر، شیلنگ  آب ورودی لباسشویی
 2. ایراد در شیربرقی  آب ورودی ، برد دستگاه ، هیدرواستات

علل و علائم مرتبط با  ارور IE

آب قطع شده، شیر آب بسته است یا شیلنگ تامین آب وصل نیست.

شیلنگ تامین آب فشرده یا خم شده است.

شیلنگ تامین آب به دلیل هوای سرد یخ زده است.

اگر سطح مناسبی از آب ، وان را در مدت زمان مشخصی پر نکند، روی نمایشگر ماشین لباسشویی  ارور

[IE]/No Water Supply ظاهر می شود.
در این صورت وضعیت شیر ​​آب و شیلنگ تامین آب متصل به ماشین لباسشویی را بررسی کنید.
دصورتی که در فصل زمستان آب تامین نشود، احتمال یخ زدن لوله آب یا شیلنگ تامین آب وجود دارد.
اگر شیلنگ آب وصل است، بررسی کنید که آیا شیر آب به درستی باز است یا خیر. اگر بسته است، شیر آب را در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا باز شود.

عملیات شستشو و چرخش ماشین لباسشویی به دلیل لرزش کم ممکن باعث حرکت شود که  باعث خم شدن شیلنگ تامین آب شود.

آیا به دلیل فشار یا خم شدن شیلنگ آبرسانی، جریان آب مسدود شده است یا آب نشت می کند؟برای اطمینان از فشار خوب آب،شیلنگ تامین آب را باز کنید تا از جریان خوب آب در داخل شیلنگ اطمینان حاصل کنید.

اگر شیلنگ خم شده است، بستن شیر آب، و جدا کردن شیلنگ از ماشین لباسشویی و باز کردن خم و پیچ و تاب آن می تواند یک راه حل باشد.

اگر شیلنگ آب  یا شیر آب یخ زده باشد، آب نمی تواند وارد وان لباسشویی شود.در این صورت، ابتدا بررسی کنید که آیا شیر آب یخ زده است.

شیلنگ آب را از ماشین لباسشویی جدا کنید و شیر آب را باز کنید تا بررسی کنید که آیا آب خارج می شود یا خیر.

درصورت یخ زدگی ، حوله ای را با آب داغ خیس کنید و سپس آن را به مدت 5 دقیقه دور شیر بپیچید تا شیر آب شود.

شیلنگ  آب یخ زده را با آب گرم 50 درجه سانتیگراد یا کمتر ذوب کنید.هنگامی که ماشین لباسشویی کاملاً عاری از یخ شد، شلنگ تامین آب را دوباره به آن وصل کنید.

درصورت رفع نشدن  مشکل و مشاهده مجدد ارور یا خطای IE برای رفع عیب و تعمیرات نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی از طرف تکنسین های متخصص ما می باشد.

خطا یا ارور UE در لباسشویی و خشک کن صد در صد مجزای الجی

کد خطا یا ارور UE در ماشین لباسشویی و خشک کن مجزا ال جی مربوط به عدم تعادل لباس‌ها داخل درام  لباسشویی می‌باشد.

علل به وجود آمدن ارور یا پیغام UE در ماشین لباسشویی ال جی

 1. حجم بار داخل درام ماشین لباسشویی
 2. مقدار و اندازه سایز لباس‌ها
 3. انتخاب برنامه‌ی نا مناسب
 4. ایرادات مربوط به موتور و برد لباسشویی

اقدامات  جهت رفع ایراد ارور یا خطای UE در ماشین لباسشویی ال جی:

مواقعی که پتو، روفرشی، ملحفه، پرده توری، حوله بزرگ ، عروسک و … با ماشین شسته شود این حالت ایجاد می‌شود . بررسی نمایید لباس‌های داخل درام بیش از حد سنگین نباشد (مقدار لباس‌ها نباید بیشتر از 70% ظرفیت دیگ باشد)

در صورتی کم بودن مقدار  حجم لباس ها  و سبک بودن ، نیز ممکن است این مشکل بروز دهد.

ممکن  لباس‌ها به یک سمت درام لباسشویی متمایل شده باشند، آن ها را مرتب کرده و مجدد ماشین لباسشویی را راه اندازی کنید.

سایز لباس‌ها را بررسی کنید، از قرار دادن لباسهای بزرگ مانند حوله و ملحفه  با لباس‌های سایز کوچک مانند تی شرت در داخل ماشین لباسشویی خودداری کنید.

چنانچه سرعت  دور خشک کن بسیار بالا باشد، ممکن است این اتفاق بیافتد. در نتیجه  سرعت دور خشک کن را روی 800 یا 1000 تنظیم نمایید . در صورت سنگین بودن لباس‌ها بهتر است از دور 400 استفاده کنید.

برای اطمینان از سالم بودن دستگاه توصیه می‌شود دستگاهتان را یکبار خالی بدون لباس و مواد شوینده روی یک برنامه طولانی مدت مانند: Cotton ، Mix ، Synthetic  قرار دهید، در صورتی که برنامه به صورت کامل اجرا و بدون ارور یا خطا تمام شد، ماشین لباسشویی سالم می‌باشد.

در صورت حل نشدن مشکل برای رفع عیب و تعمیرات نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی از طرف تکنسین های متخصص ما می باشد.

ارور یا کد خطای CL در لباسشویی و خشک کن 100% مجزا الجی

ارور یا کد خطای CL مربوط به قفل کودک ماشین لباسشویی ال جی می‌باشد.

نمایش ارور CL به معنی فعال بودن قابلیت قفل کودک دستگاه می‌باشد؛ قفل کودک برای جلوگیری از تغییر وضعیت تنظیمات و یا راه اندازی ماشین لباسشویی توسط کودکان می‌باشد.

برای فعال یا غیر فعال کردن آن ، می‌توانید کلید Child Lock یا در بعضی مدل ها با فشار دادن همزمان دو دکمه که در کنار آنها علامت قفل قرار دارد را برای 3 تا 5 ثانیه نگه دارید تا قفل کودک غیرفعال شده و همه دکمه ها به درستی کار کنند.در صورت عدم  رفع عیب و تعمیرات ، نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی از طرف تکنسین های متخصص ما می باشد.

ارور یا کد خطا LE  در ماشین لباسشویی و خشک کن 100% مجزا  الجی

ارور یا کد خطا LE در ماشین لباسشویی   و خشک کن مجزا ال جی مربوط به ایرادات موتور می باشد.

علت بروز ارور یا پیغام  خطای LE درماشین لباسشویی ، ایرادات سیم کشی موتور ، روتور و … می‌باشد.

در یک نگاه زمانی که دیگ لباسشویی  نتواند بچرخد یک کد خطای   LE  نمایش داده می شود. کد خطا نشان می دهد که موتور

نمی تواند به درستی کار کند زیرا ماشین لباسشویی را بیش از حد مجاز پر کرده اید یا جسم خارجی در دیگ گیر کرده است.

اقدامات زیر را انجام دهید:

اگر کد خطا به دلیل یک خطای موقت ظاهر شد، مراحل زیر ممکن است به شما کمک کند. هنگامی که ماشین لباسشویی خود را بیش از حد وزن ماشین  لباس پر  می کنید ، موتور زیر فشار قرار گرفته و  دیگ  نمیچرخد لباس ها را خارج کنید . سیم برق را از پریز جدا کنید، 5 دقیقه صبر کنید و دوباره چرخه را امتحان کنید.

آیا سکه یا جسم خارجی در دیگ لباسشویی گیر کرده است؟  برق ماشین را قطع  کنید و لباسها را خالی کنید در صورت مشاهده، برای برداشتن آن از ابزاری مانند انبردست، موچین و … استفاده کنید  و آنها را خارج کنید.

اگر ماشین لباسشویی شما همچنان کد خطا را نمایش می دهد، سیم برق را جدا کرده ، برای رفع عیب و تعمیرات ، نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی از طرف تکنسین های متخصص ما می باشد.

خطا یا ارور tcL در ماشین لباسشویی و خشک کن 100% مجزا  LG

پیغام خطا یا ارور tcL در ماشین لباسشویی و خشک کن مجزا ال جی مربوط به رسوب زدایی مجموعه داخلی دستگاه می‌باشد.

برای رفع خطا اقدامات زیر را انجام دهید  لباس‌ها را از داخل ماشین لباسشویی خارج کنید . مواد رسوب زدا را داخل جاپودری بریزید.

کلید Tub Clean را 3 ثانیه نگه دارید تا پیغام tcL روی نمایشگر ماشین لباسشویی ظاهر شود ( درمدل های جدید برنامه شستشوی tub clean  را انتخاب کنید)

برای شروع کلید Start را فشار دهید.

بعد از اتمام کار درب دستگاه را باز کنید و لاستیک دور درب و شیشه درب را خشک نمایید.

درصورت پابرجا ماندن خطا برای رفع عیب و تعمیرات نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی از طرف تکنسین های متخصص ما می باشد.

ارور یا کد خطای   dE در ماشین لباسشویی و خشک کن مجزای الجی

ارور یا کد خطای   dE در ماشین لباسشویی و خشک کن مجزا  ال جی  نشان می دهد که درب ماشین لباسشویی کامل بسته نشده است .

این مشکل معمولاً با انجام یک تنظیم مجدد ساده ماشین لباسشویی قابل حل است.

خطا یا ارور dE در ماشین لباسشویی ال جی، ممکن است به دلیل یکی از موارد زیر باشد:

بسته نشدن کامل درب ماشین لباسشویی

زبانه درب ،میکروسوئیچ درب ، لولای درب و …

مطمئن شوید که درب باز نباشد. یک بار درب را باز کنید و مجدد ببندید و ماشین لباسشویی را راه اندازی کنید.

درصورت پابرجا ماندن خطا برای رفع عیب و تعمیرات نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی از طرف تکنسین های متخصص ما می باشد.

کد خطا یا ارور Ub در ماشین لباسشویی و خشک کن 100% مجزای  ال جی 

کد خطا یا ارور Ub در ماشین لباسشویی و خشک کن مجزای ال جی مربوط به عدم تعادل لباس‌ها داخل درام  لباسشویی می‌باشد.

علل به وجود آمدن ارور یا پیغام UE در ماشین لباسشویی ال جی

 • حجم بار داخل درام ماشین لباسشویی
 • مقدار و اندازه سایز لباس‌ها
 • انتخاب برنامه‌ی نا مناسب
 • ایرادات مربوط به موتور و برد لباسشویی

اقدامات  جهت رفع ایراد ارور یا خطای UE در ماشین لباسشویی ال جی:

مواقعی که پتو، روفرشی، ملحفه، پرده توری، حوله بزرگ ، عروسک و … با ماشین شسته شود این حالت ایجاد می‌شود . بررسی نمایید لباس‌های داخل درام بیش از حد سنگین نباشد (مقدار لباس‌ها نباید بیشتر از 70% ظرفیت دیگ باشد)

در صورتی کم بودن مقدار  حجم لباس ها  و سبک بودن ، نیز ممکن است این مشکل بروز دهد.

ممکن  لباس‌ها به یک سمت درام لباسشویی متمایل شده باشند، آن ها را مرتب کرده و مجدد ماشین لباسشویی را راه اندازی کنید.

سایز لباس‌ها را بررسی کنید، از قرار دادن لباسهای بزرگ مانند حوله و ملحفه  با لباس‌های سایز کوچک مانند تی شرت در داخل ماشین لباسشویی خودداری کنید.

چنانچه سرعت  دور خشک کن بسیار بالا باشد، ممکن است این اتفاق بیافتد. در نتیجه  سرعت دور خشک کن را روی 800 یا 1000 تنظیم نمایید . در صورت سنگین بودن لباس‌ها بهتر است از دور 400 استفاده کنید.

برای اطمینان از سالم بودن دستگاه میتوانید  دستگاهتان را یکبار خالی ، بدون لباس و مواد شوینده روی یک برنامه طولانی مدت مانند : Cotton ،  Mix ، Synthetic  قرار دهید، در صورتی که برنامه به صورت کامل اجرا شد و بدون ارور یا خطا تمام شد، ماشین لباسشویی سالم می‌باشد.

در صورت عدم رفع ایراد نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی از طرف تکنسین های متخصص ما می باشد.

 ارور یا خطا CE در ماشین لباسشویی و خشک کن مجزای الجی LG

ارور یا کد خطا CE در ماشین لباسشویی و خشک کن مجزا ال جی مربوط به ایرادات موتور می‌باشد.

علت بروز ارور یا پیغام CE در ماشین لباسشویی ایرادات سیم کشی موتور ، روتور و … می‌باشد.

این حطا یا ارور نشان میدهد که جریان زیادی از مدارهای الکتریکی ماشین لباسشویی عبور کرده  است که میتواند ناشی از اتصال کوتاه ، ضعیف  بودن اتصالات وکانکتورهای الکتریکی ،  دسته سیم کشی ماشین لباسشویی  ، افزایش ولتاژ برق ورودی دستگاه ، و خطای ناشی از سیم اتصال بدنه یا ارت دستگاه میباشد.

برای رفع عیب ماشین لباسشویی را به مدت ده ثانیه از برق بکشید و مجدد به برق وصل کرده و آن را روشن کنید.

در صورت پابرجا ماندن مشکل، برای رفع عیب و تعمیرات نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی از طرف تکنسین های متخصص ما می باشد.

ارور یا کد خطا Sud در ماشین لباسشویی  و خشک کن 100% مجزا ی الجی

علت بروز ارور یا پیغام خطا  Sud در ماشین لباسشویی  و خشک کن مجزا  ریختن بیش از حد مواد شوینده داخل محفظه مواد شوینده می‌باشد.

که باعث ایجاد کف بیش ازحد میشود برای جلوگیری از نشت مواد شوینده ارور یا کد خطا Sud در ماشین لباسشویی ال جی نمایش داده می‌شود.و مدت دوساعت به زمان چرخه شستشو اضافه میشود اگر در حین چرخش لباسشویی کف بیش از حد شناسایی شود ماشین لباسشویی متوقف میشود، تا ازنشت جلوگیری شود .

اقدامات پیشگیرانه :بیشتر از مقدار توصیه شده توسط  شرکت سازنده از مواد شوینده  استفاده نکنید.برای رفع عیب و تعمیرات نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی های بیشتر از طرف تکنسین های متخصص ما می باشد.

ارور یا کد خطا Cd در لباسشویی  و خشک کن صد در صد مجزا الجی lg

ارور یا پیغام خطا  Cd  در ماشین لباسشویی  و خشک کن مجزا ال جی نشان دهنده خنک سازی بعد از خشک کن صددرصد می باشد

بعد از اتمام برنامه خشک کن صددرصد عملکرد  (Cool dry ) به صورت اتوماتیک اجرا می‌شود . اگر لباس‌ها همان موقع از ماشین لباسشویی خارج نشوند، به دلیل داغ بودن درام یا دیگ لباسشویی، ممکن است لباس‌ها آسیب ببیند، به همین دلیل وارد مرحله خنک سازی شده تا از چروک شدن یا آسیب احتمالی لباس‌ها جلوگیری شود..می‌توانید کلید START/PAUSE را فشار دهید. عملکرد خنک سازی متوقف شده و لباس ها را خارج کنید. در غیر اینصورت این عملکرد تا 4 ساعت ادامه می یابد.

درصورت رفع نشدن خطا برای رفع عیب و تعمیرات نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی بیشتر توسط تکنسین های متخصص ما می باشد.

ارور یا کد خطا dE1 در ماشین لباسشویی و خشک کن مجزا  الجی

ارور یا کد خطا dE1 در ماشین لباسشویی  و خشک کن مجزا  ال جی lg نشان می دهد که درب به درستی بسته نشده است .

اگر لباس های بین درب ماشین لباسشویی و واشر لاستیکی درب گیر کرده باشند، می تواند خطا ایجاد شود

توجه داشته باشید اگر کد خطای dE1 ادامه یابد

پیشنهاد برای رفع مشکل:

1- در را باز و دوباره ببندید.

2- لباسشویی  را ریست  کنید

نحوه ریست کردن لباسشویی الجی :

 • لباسشویی را خاموش کنید
 • لباسشویی را از پریز برق جدا کنید یا کلید مینیاتوری اصلی پریز برق را قطع کنید تا دستگاه خاموش شود.
 • در صورت قطع بودن برق ، دکمه START/PAUSE را به مدت 5 ثانیه فشار دهید و نگه دارید.
 • لباسشویی را دوباره به برق وصل کنید یا کلید مینیاتوری اصلی پریز برق را دوباره وصل کنید و امتحان کنید.

توجه داشته باشید اگر کد خطای dE1 ادامه یابد،برای رفع عیب و تعمیرات نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی بیشتر توسط تکنسین های متخصص ما می باشد.

ارور یا خطای dE2 درماشین لباسشویی وخشک کن مجزای الجی

کد خطای dE2 نشان می دهد که کشو بسته است، اما قفل نیست . 

اگر لباس‌های شسته‌شده بیش از حد در لباسشویی مانده باشد، و لباسها بین در و واشر لاستیکی در گیر کرده باشند، یا قفل درب خم شده یا شکسته باشد، این خطا می‌تواند ایجاد شود.

اقدامات زیر را انجام دهید:

1-دور درب را بررسی کنید تا مطمئن شوید که چیزی مانع از بسته شدن ایمن آن نمی شود.

2-در را باز و دوباره ببندید.

3-لباسشویی را ریست یا بازنشانی  کنید

 • لباسشویی را خاموش کنید
 • لباسشویی را از پریز برق جدا کنید یا کلید مینیاتوری برق اصلی پریز  را قطع کنید تا دستگاه خاموش شود.
 • در صورت قطع بودن برق، دکمه START/PAUSE را به مدت 5 ثانیه فشار دهید و نگه دارید.
 • لباسشویی را دوباره به برق وصل کنید یا کلید مینیاتوری برق اصلی پریز  را وصل کنید و دوباره امتحان کنید.

توجه داشته باشید اگر کد خطای dE2 ادامه یابد،برای رفع عیب و تعمیرات نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی بیشتر توسط تکنسین های متخصص ما می باشد.

ارور یا کد خطا  FE در ماشین لباسشویی و خشک کن100% الجی  LG

کد خطا یا ارور FE در ماشین لباسشویی و خشک کن مجزای ال جی زمانی نمایان می‌شود که آب وارد شده داخل دستگاه بیش از حد معمول باشد.

علت بروز ارور یا پیغام FE در ماشین لباسشویی ال جی ایرادات ،برد الکترونیک ، شیر برقی، هیدرواستات  و … می‌باشد.

برای رفع موقت  مشکل میتوانید ابتدا لباسشویی را خاموش کنید سپس شیرهای آب ورودی لباسشویی را ببندید و برای تخلیه آب داخل  لباسشویی  دوباره لباسشویی را روشن کنید سپس دکمه spin (انتخاب سرعت چرخش خشک کن) را فشار دهید و گزینه  no spin  را انتخاب کنید سپس دکمهSTART/PAUSE   را فشار دهید در نتیجه  آب داخل ماشین لباسشویی تخلیه میشود.

اگر کد خطای FE  همچنان باقی بماند برای رفع عیب و تعمیرات نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی بیشتر توسط تکنسین های متخصص ما می باشد.

ارور یا کد خطا PE در ماشین لباسشویی و خشک کن مجزای    LG

ارور یا کد خطا PE  در ماشین لباسشویی  و خشک کن مجزای ال جی مربوط به ایراد درسنسور سطح آب می‌باشد.

علت بروز ارور یا پیغام PE در ماشین لباسشویی  میتواند مربوط به خرابی برد الکترونیکی دستگاه ، هیدروستات ، اتصالات کانکتورها  و سیم کشی و … ‌باشد.

برای رفع مشکل ارور PE  میتوانید ده ثانیه دوشاخه  لباسشویی را از برق کشیده و دوباره به برق وصل کنید و لباسشویی را راه اندازی کنید

اگرکد خطا یا ارور PE  همچنان باقی بماند ، برای رفع عیب و تعمیرات نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی بیشتر توسط تکنسین های متخصص ما می باشد.

ارور یا کد خطا PF در ماشین لباسشویی و خشک کن مجزا الجی  LG

کد خطا یا ارور PF در ماشین لباسشویی  و خشک کن  مجزا  ال جی مربوط به ایرادات برق می‌باشد.

علت به وجود آمدن ارور PF در ماشین لباسشویی ال جی می‌تواند موارد زیر باشد :

قطع و وصل شدن جریان برق منزل

ایراد محافظ برق یا سه راهی برق

ایرادات برق ماشین لباسشویی

برای رفع ایراد خطای PF موارد زیر را بررسی کنید :

هنگامی که ماشین لباسشویی در حین کار باشد و جریان برق منزل قطع شود، پس از اتصال مجدد برق، دستگاه این پیغام را نمایش می‌دهد. شما می‌توانید یکی از کلیدهای روی پنل ماشین لباسشویی را انتخاب کنید تا ارور از صفحه نمایش محو شود و بتوانید دستگاه را راه اندازی کنید.یا دستگاه را از برق بکشید و دکمه START/PAUSE  را به مدت پنج ثانیه نگه دارید. دوشاخه لباسشویی را به برق وصل کنید و لباسشویی را راه اندازی کنید.

توجه در بعضی موارد هم ممکن است برق منزل قطع نشده باشد، ولی ماشین لباسشویی  پیغام PF بدهد:

ممکن است ایراد از پریز برق منزل باشد، که می‌توانید با یک وسیله‌ی برقی دیگر پریز برق را تست کنید.

اگر از محافظ برق یا سه راهی برق استفاده می‌کنید، بهتر است ماشین لباسشویی را مستقیم به برق اصلی وصل کنید؛ شاید محافظ یا سه راهی دچار مشکل شده باشد.

اگر کد خطای PF   همچنان باقی بماند، برای رفع عیب و تعمیرات نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی بیشتر توسط تکنسین های متخصص ما می باشد.

ارور یا کد خطا   tE  در ماشین لباسشویی و خشک کن مجزا  الجی LG

کد خطا یا ارور   tE در ماشین لباسشویی  و خشک کن ال جی مربوط  به خرابی  مجموعه  گرمایشی آب  داخل دیگ لباسشویی می باشد.

علت بروز ارور یا پیغام tE در ماشین لباسشویی ایراد سنسور ترمیستور، هیتر، سیم کشی و … می‌باشد.

برای حل مشکل ارور  tE  لباسشویی را به مدت ده ثانیه از برق بکشید سپس مجدد به برق وصل کرده و روشن کنید دکمه spin  یا سرعت چرخش خشک کن را بزنید و گزینه  no spin  را انتخاب و دکمه   START/PAUSE   را فشار دهید.

درنتیجه آب داخل دیگ  لباسشویی خالی میشود سپس دوباره برنامه شستشو را انتخاب کرده و لباسشویی را روشن نمایید.

اگر کد خطای tE   همچنان باقی بماند، برای رفع عیب و تعمیرات نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی بیشتر توسط تکنسین های متخصص ما می باشد.

ارور یا کد خطا عدم تغییر زمان شستشو در لباسشویی  و خشک کن مجزا الجی

ارور یا کد خطا عدم تغییر زمان شستشو  لباسشویی  و حشک کن مجزا  الجی lg میتواند مربوط به موارد زیر باشد

لباسشویی های ال‌جی متغیرهایی مانند: برنامه چرخه شستشو  انتخابی، اندازه بار، وزن بار، انواع پارچه، ضخامت پارچه، میزان دمای آب کف و موارد دیگر را در نظر می‌گیرند. این متغیرها ممکن است مدت چرخه شستشو را افزایش دهند زیرا ممکن است به آب بیشتر، زمان بیشتر برای جذب آب و تخلیه و چرخش بیشتر نیاز داشته باشد.

چنانچه این مورد بعد از گذشت 4 ساعت بسته به مدلهای مختلف لباسشویی برطرف نشد برای رفع عیب و تعمیرات نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی بیشتر توسط تکنسین های متخصص ما می باشد.

ارور یاخطای کار نکردن دکمه های در لباسشویی و خشک کن مجزا  الجی LG

ارور یاخطای کارنکردن دکمه های لباسشویی  و خشک کن مجزا  ال جی در صورتی که دکمه ها  درحین کار لباسشویی از کار بیافتند احتمالا شما یا قفل کودک را فعال نموده اید یا گزینه هایی را انتخاب میکنید که نمی توان ان ها را حین  برنامه شستشوی انتخابی اضافه کنید 

انتخاب گزینه های خاصی امکان پذیر نیست همه گزینه ها را در هر برنامه  شستشو نمیتوان اضافه نمود به طور مثال در برخی مدل ها گزینه بخار با گزینه آبگیری بیشتر قابل اجرا نیست و عمل نمیکند .

در صورت فعال بودن قفل کودک هم دکمه ها کار نمیکنند باید قبل ازاجرای برنامه شستشو قابلیت قفل کودک را غیر فعال کنید در غیر اینصورت فقط دکمه power دستگاه کارمیکند. برای غیرفعال کردن قابلیت قفل کودک ،اینجا کلیک کنید

چنانچه مشکل غیر فعال بودن کلیدها پابرجا بود برای رفع عیب و تعمیرات نیاز به ارتباط با کارشناسان ما و بررسی بیشتر توسط تکنسین های متخصص ما می باشد.